بازار آپارتمان های میلیاردی در تهران

نوشته شده توسط : DigiSang Admin در : 1396/6/2 23:32 (1767 نمایش)

همانگونه که انتظار می رفت با بررسی سامانه اطلاعات بازار املاک ایران مشاهده می شود که سهم خرید و فروش آپارتمان های بزرگ متراژ و لوکس از کل معاملات صورت گرفته در طی مرداد ماه امسال اندک بوده.

 

آپارتمان های میلیاردی

 

بر اساس اطلاعات ثبت شده در مرداد ماه در شهر تهران، حدود 250 آپارتمان با قیمت بیش از دو میلیارد تومان خرید و فروش شده است. البته در صورتیکه معامله خانه های ویلایی و کلنگی را نیز به این آمار اضافه کنیم تعداد از 250 عدد نیز فراتر خواهد رفت. اکثر قریب به اتفاق این آپارتمان ها در منطقه یک شهرداری تهران معامله شده و به نسبت کمتری در مناطق دو و سه.

 

آپارتمانهای میلیاردی

 

نکته قابل توجه این است که بر خلاف تصور عموم، تمامی آپارتمانهای بالای دو میلیارد در دسته بندی آپارتمانهای لوکس قرار نمی گیرند و صرفاً به خاطر موقعیت مکانی آنها و دارا بودن متراژ بالای 150 متر مربع باعث شده تا با مبلغی بیش از دو میلیارد تومان به فروش برسند و به اصطلاح صرفاً لوکس متراژ می باشند ولی از لحاظ امکانات به کارگرفته در ساخت آنها، لوکس به شمار نمی آیند و با برخورداری از امکانات ساختمانهای لوکس شامل نگهبان بیست و چهار ساعته، سونا و جکوزی، پارک کودک، لابی مجلل، سالن های ورزشی و نظایر آن در زمره ساختمانهای لوکس قرار می گیرند.

 

آپارتمانهای میلیاردی

 

 در حال حاضر گروه تازه ای از ساختمانهای آماده فروش در بازار مسکن ایجاد شده اند به نام ساختمانهای خاص، که دارای امکاناتی فراتر از ساختمانهای لوکس می باشند که از آن جمله می توان به سینمای سه بعدی، آسانسور مبله، آبنمای شیشه ای در تراس نام برد که با توجه به این امکانات قیمت گذاری آن نیز خارج از نحوه تعیین قیمت ساختمانهای لوکس بوده و هر متر مربع آن بیش از بیست و پنج میلیون تومان می باشد.

 

آپارتمان میلیاردی

 

آمار نشان می دهد ساختمانهای معامله شده با مبلغ 2 الی 3 میلیارد تومان اغلب در دسته آپارتمانهای لوکس متراژی می باشند که به دلیل عدم استفاده از خدمات و امکانات خاص به قیمت هر متر مربع کمتر از بیست میلیون تومان معامله شده و با دارا بودن حداقل امکانات یک ساختمان لوکس و صرفا لوکس متراژ بودن و قرار گرفتن در منطقه یک تهران منجر شده تا قیمت آن به بیش از دو میلیارد تومان برسد.

 

آپارتمانهای میلیاردی

 

در بازار خرید املاک منطقه یک تهران فایل آپارتمانهای خاص بالای چهار میلیارد تومن کم نیست ولی این واحدها سهم بسیار اندکی از معاملات صورت گرفته در مرداد ماه امسال را به خود اختصاص داده اند.

 

 

 

 

کلیدواژه ها: