پیش بینی افزایش 15 درصدی قیمت مسکن در سال جدید

نوشته شده توسط : DigiSang Admin در : 1396/1/24 12:36 (1831 نمایش)

صنعت ساختمان نیز مانند دیگر حوزه ها از فضای انتخابات ریاست جمهوری پیش رو متاثر می باشد در این خصوص حسن محتشم رییس انجمن انبوه سازان تهران می گوید: تمامی بازارهای اقتصادی تحت تاثیر فضای انتخاباتی کشور قرار دارند ولی میزان تاثیر پذیری هر یک از آنها متفاوت است.

با توجه به اینکه این دوره از انتخابات ریاست جمهوری دور دوم ریاست جمهوری آقای روحانی می باشد احتمال پیروزی ایشان در دوره بعد بالا می باشد و شرایط تاثیر پذیری فضای اجتماعی و بازارهای اقتصادی در این وضعیت کمتر از زمان اتمام دوره هشت ساله ریاست جمهوری است.

وی اعلام نمود که تا انتهای خرداد ماه بازار مسکن وضعیت آرامی را در پیش رو خواهد داشت چرا که در این بازه زمانی تعداد معاملات افزایش پیدا نمی کند و همه منتظر مشاهده نتایج انتخابات می مانند و نقدینگی وارد بازار مسکن نمی شود.خرید و فروش مسکن از فصل تابستان آغاز خواهد شد و به دلیل عدم تغییر و بهبود شرایط مالی مردم احتمال ورود سرمایه های جدید به بازار مسکن وجود ندارد و به دلیل سیاست های دولت یازدهم برای کاهش تورم اقتصادی، گردش نقدینگی در سطح بازار به شدت کاهش یافته است و دولت سیاست خود را مهار نقدینگی قرارداده است که این امر خود مانع ورود سرمایه جدید به بازار مسکن شده است.

 

رشد قیمت مسکن

 

سیاست دولت فعلی و هر دولتی که بر سر کار خواهد آمد به طور قطع افزایش اشتغال زایی خواهد بود و لازمه این امر رونق بخشی نسبی به بازار می باشد که یکی از بزرگترین موتورهای محرک برای راه اندازی اشتغال در سطح جامعه تحرک بخش مسکن و صنعت ساختمان سازی می باشد. و رونق و پوپایی در صنعت ساختمان سازی باعث تحرک و ایجاد اشتغال در دیگر صنایع زیر مجموعه خواهد شد و در نتیجه در سال جدید حتما شاهد رونق بازار خرید و فروش مسکن خواهیم بود و دولت هیچ راهکاری جز به حرکت در آوردن این صنعت مادر ندارد. و پیش بینی می شود که ایجاد رونق با افزایش قیمت 15 درصدی مسکن همراه باشد.با توجه به اینکه دولت نرخ دستمزد را 14 درصد افزایش داده و همچنین هزینه های ساخت مسکن با افزایش سی درصدی مواجه شده است و در کنار آن خدمات شهری نیز افزایش یافته است، برآیند همه این تغییرات موجب پیش بینی افزایش حداقل پانزده درصدی مسکن در سال جدید می شود.


 

مطالعه موارد زیر را به شما پیشنهاد می کنیم

 

3علت رشد 55 درصدی خانه های خالی

سپرده‌گذاری بانکی اصلی‌ترین رقیب بازار مسکن

مدیریت اشتباه شهری در بازار مسکن تهران

کاهش 88درصدی معاملات مسکن در ایام نوروز

چرا مسکن به سمت اهداف سودگرانه رفت؟

تاثیر انتخابات ریاست جمهوری بر بازار مسکن

تاثیر مخرب مسکن مهر در رکود بازار مسکن

کارنامه وضعیت معاملات مسکن در سال ۹۵

3 راهکار بانک مسکن در سال 96 برای خروج از رکود

سنگی که شهرداری جلو پای ساخت وساز انداخته است

واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر خوابگاه دانشجویی می‌شوند

بهار بازار مسکن در راه است

پاسخ وزیر مسکن به پرسش، کی رکود مسکن از بین میرود؟

بازار آرام اجاره مسکن در فروردین ماه

 

 

 

 

کلیدواژه ها: افزايش 15 درصدي قيمت مسکن در سال جديد