رزین کاری

رزین کاری

نوشته شده در : 1396/1/28 23:37 (212 نمایش)

رزین ترکیبی شیمیایی و یا طبیعی است که بسیار چسبناک است و تحت شرایط خاصی سخت می شود و به منظور افزایش استحکام سنگ و ایجاد سطحی با ظاهری یک دست،در فرآیند تولید سنگ رزین کاری اکثراً قبل از مرحله ساب انجام می شود. باید توجه داشت که سنگ تراورتن از بین تمامی انواع سنگ دارای بیشترین تخلخل بوده و تنها میتوان حفره هایی از آن را با رزین پر نمود که دارای راه نفوذ از روی سطح باشد و به همین علت امکان پر کردن حفره های پشت سنگ با رزین وجود ندارد. حفره های پشت سنگ در هنگام نصب سنگ توسط سیمان پر می شوند و خود مزیتی برای اتصال بهتر سنگ می باشد.

 

سنگ را رزین میکنند.هزاران سال است که بشر از رزین‌های طبیعی استفاده می کند. رزین کاج برای درزگیری قایقها، مومیایی کردن اجساد، ظروف غذا و مصارف دیگر استفاده شده است.

یکی از آیتم های مهم در سنجش کیفیت رزین، ضریب انبساط طولی و حجمی آن می باشد که در صورت وجود اختلاف بین ضریب انبساط سنگ و رزین، پس از انجام عملیات، رزین استفاده شده نشست خواهد کرد و یا به مرور زمان، با قرار گرفتن در فضای سرد و گرم از سطح سنگ جدا می شود.

 

رزین کاری سنگ

 

 

در مرحله رزین کاری حتما می بایست سطح مورد نظر کاملاً خشک باشد و چون در مراحل برش و پیش ساب، سنگ با آب در تماس است در این مرحله می بایست به کمک کوره و یا قرار دادن سنگ در آفتاب از خشک شدن کامل سطح اطمینان حاصل نمود.

چون  پس از فرآیند رزین کاری نیز برای تکمیل مراحل چسبندگی می بایست سنگ خشک شود، در صورت وجود کوره خشک کن در کارگاه سنگبری این مراحل با سرعت بیشتری انجام می شوند و در غیر اینصورت می بایست با قرار دادن سنگ در معرض نور خورشید در انتظار خشک شدن رزین شد.

یکی از مشکلات متداول در رزین کاری نشست رزین پس از خشک شدن کامل می باشد که برای حل این مشکل می بایست سوراخ های درشت را به جای رزین کاری با عمل وصله کردن پوشاند و تا حد امکان ویسکوزیته رزین را کاهش داد تا امکان نفوذ رزین به عمق خلل و فرج سنگ وجود داشته باشد. در صورت رزین کاری سطحی پیش از مرحله پولیش، با درگیر شدن کلگی ساب با سطح سنگ امکان کنده شدن رزین وجود دارد. که یکی از دلایل پیدایش خلل و فرج پس از عملیات ساب، سایش بیش از حد سنگ و برداشته شدن یک لایه از سطح سنگ پس از مرحله رزین کاری است.

 

رزین ها به دو دسته رزین پلی استر و رزین اپوکسی تقسیم می شوند که رزین ماده اولیه ساخت هر دو آنها می باشد. در زیر به توضیح هر یک از این مواد می پردازیم:

1- رزین پلی استر:

رزین پلی استر در حالت های مایع، نیمه جامد و جامد وجود دارند و به علت قیمت ارزانتر نسبت به رزین اپوکسی و کیفیت مورد قبول استفاده از آن در صنایع سنگبری متداول تر از رزین اپوکسی می باشد. از دیگر امتیاز های رزین پلی استر سهولت کار با آن است. رزین پلی استر هم به صورت شفاف وجود دارد و هم به صورت رنگی. از رزین شفاف برای سنگ‌های مرمر به خصوص در مواردی که قصد نور پردازی از سطح پشتی سنگ را داریم استفاده می شود.

در موارد دیگر رزین های شفاف را با رنگدانه ترکیب تا با سطح سنگ مورد نظر هم رنگ شود. رزین ها برای گیرش نیاز به سخت کننده (Hardener) مخصوص خود دارند و برای خشک شدن می بایست سنگ را در آفتاب و یا داخل کوره قرار داد. رزین پلی استر در مقایسه با رزین اپوکسی دارای ویسکوزیته بیشتری بوده و پس از ترکیب با سخت کننده زمان گیرش کوتاه تری دارد، که باعث می شود میزان عمق نفوذ کمتری به داخل خلل و فرج داشته باشد.

2- رزین اپوکسی

رزین اپوکسی به دلیل قیمت بالاتر نسبت به رزین پلی استر کمتر متداول بوده ولی استفاده از آن در بازارهای جهانی بسیار متداول است. در ایران صرفاً برای مصارف خاص و یا سنگ های گران قیمت مورد استفاده قرار می گیرد. از مزیت های رزین اپوکسی میتوان به میزان نفوذ بالا در خلل و فرج و مقاومت و عدم تغییر رنگ آن به رنگ زرد در برابر اشعه UV نور خورشید و جنس بسیار محکم تر آن نام برد به طوری که حد تحمل رزین پلی استر تنها 13- 14 مگا پاسگال است ولی رزین اپوکسی دارای حد تحمل 50-60 مگا پاسگال می باشد.

 

رزین کاری سنگ 2

 

علاوه بر رزین های فوق که استفاده از آنها کم و بیش متداول است، به روز ترین روش برای رزین کاری استفاده از رزین های UV است. تفاوت آن با رزین‌های دیگر این است که هاردنر یا سخت کننده آن پرتو اشعه UV است و در آن از هیچ ماده شیمیایی برای سخت کردن استفاده نمی شود. از آ‌نجا که این رزین روی سنگ سخت نمی‌شود، دارای نفوذ بیشتری بوده و اضافه آن به راحتی به وسیله کاردک جمع می شود. پس از استفاده از رزین UV می بایست برای خشک کردن آن از کوره‌های مخصوص تابش اشعه UV استفاده نمود.

 

 

 

رزین کاری

 

مطالعه موارد زیر را به شما پیشنهاد می کنیم:

سنگ تیشه ای     مضرس کردن      آنتیک کاری      سنگ چرمی     سنگ بادبر     ساب یا پولیش سنگ