تور علمی بازدید از معادن سنگ امریکا

نوشته شده توسط : ادمين ديجي سنگ در : 1397/1/7 9:30 (1481 نمایش)

شرکت MIA+BSI در تاریخ 18 لغایت 20 سپتامبر سال 2016 یک دوره آموزشی در ایالت (Vermont) ورمانت امریکا برگزار کرد و یک گروه 80 نفره را به بازدید از هشت مکان مختلف مربوط به صنعت سنگ که به خاطر وجود آثار سنگی در این ایالت مشهور می باشند راهنمایی کرد. این تور سه روزه تنها محدود به آموزش و کسب تجربه نبود بلکه زمان کافی در اختیار حرفه ای های صنعت سنگ قرار داده شد تا بتوانند اطلاعات خود را تبادل و ایده هایشان را در میان دیگر فعالین صنعت سنگ به اشتراک بگذارند. مدیر عامل گروه MIA+BSI می گوید: "ما برای حرفه ای های صنعت سنگ فرصتی را فراهم کردیم تا از دفاتر و مراکز خود بیرون بیایند و به مراکز دیگر بروند و چیزهایی بیاموزند که در کلاس های درس نمی توان کسب کرد". نکته خاصی که در تور بازدید از معادن وجود داشت برقرار نمودن ارتباط بین دست اندرکاران صنعت سنگ ساختمانی با محصولی است که می فروشند. خواه شما یک سازنده، یک نصاب یا متخصص ترمیم سنگ باشید و یا اینکه صرفاً یک فروشنده سنگ باشید، تماشای شکوه و زیبایی مکان اصلی سنگ طبیعی که همان مادر زمین است، برایتان بسیار جذاب و دیدنی خواهد بود. شرکت های میزبان نیز در نمایش قابلیت ها و مهارت های خود به بهترین نحو عمل کردند. این تور آموزشی به نحوی برنامه ریزی شده بود که در حین بازدید زمان های خالی وجود داشته باشد تا فرصت کافی برای برقراری ارتباط با دیگر متخصصین صنعت سنگ و ایجاد شبکه های ارتباطی محقق شود. این فرصت ها مانند زمان پیش از صرف شام، زمان حرکت اتوبوس بین ایستگاه های مختلف و یا توقف در ایستگاهی برای صرف نوشیدنی و.. از جمله فرصت هایی بودند که شرکت کنندگان در طول روز می توانستند با دیگر همکاران خود ارتباط برقرار کنند و از رمز و راز موفقیت کسب و کار یکدیگر پرس و جو کنند و نظرات خود را به اشتراک بگذارند. اولین برنامه این تور آموزشی بازدید از موزه سنگ گرانیت ایالت ورمانت بود. در این موزه میراث تاریخی صنعت سنگ گرانیت و افتخارات و سایر ادوات نمایشی مربوط به استخراج و فرآوری سنگ گرانیت که در ایالت (Vermont) ورمانت امریکا از ابتدا مورد استفاده قرار می گرفته نگهداری می شد. در این موزه بازدیدکنندگان فرصت یافتند تا با تاریخچه سنگ گرانیت در این ایالت آشنا شوند و همچنین با مجسمه سازان نیز صحبت کردند و به اطلاعات آنها افزوده شد.

 

معادن سنگ امریکا

 

در روز دوم گروه به معدن Bethel White که توسط شرکت Rocks of Ages در ایالت ورمانت احداث شده، رفتند. آغاز به کار این معدن به سال های 1800 میلادی بر می گردد و در زمره اولین معادن تجاری فعال در زمینه سنگ ساختمانی است که در آمریکا فعالیت خود را شروع کرده است. سنگهای استخراجی از این معدن در بسیاری از ساختمان های تاریخی و ملی امریکا به کار گرفته شده است. گروه با نایب رئیس بخش فروش معدن آقای باب کامپو Bob Campo دیدار کردند. در یک سال و نیم گذشته، این شرکت اقدام به گسترش معدن خود نموده و در سرمایه گذاری جدید خود مبلغ 5 میلیون دلار برای توسعه بخش های جدید هزینه نموده است. رئیس بخش فروش آقای باب درباره نحوه استخراج و مزایای سنگ های استخراجی بدین نحو توضیح داد: "ما اکنون در حال تامین سنگ های مورد نیاز برای بازسازی یک پروژه در پاریس هستیم و سنگ های استخراج و فرآوری شده از این معدن قرار است جایگزین سنگ های مرمریت Carrara که پیش از این در این ساختمان نصب شده اند، قرار گیرند و یکی دیگر از محصولات ما سنگ Bethel White است که یک سنگ سفید و بسیار تمیز و با رگه های بسیار کم است می باشد. پس از آن گروه درباره معدن و چگونگی فعالیت آن و همچنین اره های سیمی که در آنجا وجود داشت از آقای باب کامپوCampo سوال پرسیدند و وی اقدام به توضیح در این خصوص کرد.

 

بازدید از معادن امریکا

 

مکان دومی که در روز دوم از آن دیدن شد دیگر معادن سنگ ایالت ورمانت امریکا بود که در Mendon واقع است. مالکیت این معادن برای شرکت ایتالیایی R.E.D. Graniti and Mazzuchelli Marmi of Carrara است که بزرگترین معدن مرمریت زیر زمینی جهان را دارا است. مرمریت Danby برای بسیاری از ساختمان ها و بناهای یاد بود ملی امریکا مانند آمفی تئاتر ملی جفرسون، دادگاه عالی و بنای یادبود توماس جفرسون استفاده شده است. مسئول فروش این معدن آقای Todd Robertson می گوید: " در این معدن کارهای استخراج در چندین لایه انجام می شود. اگر از بالا شروع کنیم ما به سنگ نوع Imperial می رسیم، پایین تر Olympian وجود دارد و همین طور که پایین تر می رویم نوع سنگ ها تغییر می کنند".

 

معادن سنگ امریکا

 

سپس گروه از دیگر معادن موجود در ایالت ورمانت به نام Camera Slate Quarry and Yard که در Fair Haven واقع است، دیدن نمود. این معادن از اواسط دهه 1850 میلادی فعالیت خود را شروع کرده و یکی از مسئولین معدن گفت: " شما یک بازه زمانی 4 تا شش هفته ای برای تشخیص و جداسازی انواع کوپ های سنگ تولید شده دارید و پس از جدا سازی و گذشت این زمان، تمام رطوبت سنگ از بین رفته و دیگر قادر به تمایز و دسته بندی آنها از یکدیگر نیستید. به همین علت 90 درصد محصولاتمان ضایعات می شود و تنها 10 درصد تخته سنگ ها به کار ما می آیند ". محل توقف بعدی معدن Vermont Verde Antique که در Rochester ایالت ورمانت امریکا بود. سنگ این معدن یک سنگ موج دار به رنگ سبز است که در کوهستان های این ایالت استخراج می شود. یکی از مسئولین معدن، ما را به عمق 200 فوتی معدن برد که در آنجا عملیات استخراج انجام می شد. او درباره آینده معدن توضیح داد: " ما در حال ساخت یک طبقه دیگر در معدن هستیم. بعد از آن ما به دنبال افزایش طول معدن خواهیم رفت. هدف ما این است که بتوان با استفاده از وسایل نقلیه وارد اعماق معدن شد. " این معدن تنها به استخراج سنگ نمی پردازد و خودش کوپ های سنگ خام را برش و به فروش نیز می رساند".

 

بتزدید از معادن امریکا

 

در روز سوم ، گروه از شرکت Trow & Holden در بخش Barre ایالت ورمانت امریکا دیدن کردند. این شرکت بیش از 120 سال مشغول به آهنگری، شکل دهی و عملیات حرارتی و عملیات پرداخت است و تمامی ابزار لازم برای استخراج و فرآوری سنگ در این منطقه را تولید می کند. بعد از آن، گروه به دو بخش تقسیم شدند، یک گروه به شرکت Buttura & Gherardi Granite Artisans رفتند و گروه دیگر به قبرستان Hope Cemetery رفتند. قبرستان Hope Cemetery در سال 1895 تاسیس شده و در ابتدا مساحتی حدود 53 جریب داشته که به مرور زمان به 65 جریب توسعه یافته است. بازدیدکنندگان از سراسر دنیا می توانند به این قبرستان بیایند و از انواع سنگ های گرانیت Barre Gray که در این قبرستان برای یادبود استفاده شده دیدن کنند. گروه دیگر نیز به کارخانه سنگبری Buttura & Gherardi Granite Artisans رفتند و با رئیس شرکت دیدن کردند. این خانواده در اوایل دهه 1900 از ورونا و کاررای ایتالیا به آمریکا مهاجرت کردند و تمامی اعضای خانواده در بخشهای مختلف ساخت و فروش سنگ گرانیت مشغول به کار شدند. امروزه این دو شرکت با هم ادغام شده و یکی از با کیفیت ترین سنگ های یادبود را به فروش می رساند. گروه از قسمت های مختلف این کارخانه از جمله بخش های برش، پولیش کاری و استودیوهای طراحی دیدن کردند.

 

بازدید از معادن سنگ امریکا

 

آخرین مکان بازدیدی معدن E.L. Smith بود که متعلق به شرکت Rock of Ages است. در ابتدا گروه از نمای بالای معدن، عمق 600 فوتی آن را مشاهده کردند. در این معدن گرانیت Barre تولید می شود. گروه درباره تاریخچه و نوع فعالیت های این شرکت در حال حاضر پرس و جونمودند و از قسمت های برش کاری و تولید یادبودهای این شرکت دیدن کردند.

این تور یکی از بهترین تور های آموزشی شرکت MIA+BSI در مدت 7 سال برگزاری اینگونه تورها بود و افراد شرکت کننده، اطلاعات خوبی به دست آوردند و با دیگر افراد متخصص در این صنعت آشنا شدند. این تور آموزشی در سال 2017 نیز برای معادن و سنگبری های ایالت ایندیانا امریکا برگزار شد.

 

به منظور خرید سنگ دلخواه خود و استعلام از قیمت روز به بخش خرید سنگ مراجعه نمایید در این بخش تامین کنندگان سنگ از سراسر کشور قیمت و نحوه فروش محصولات خود را ارائه کرده اند.

 

مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد  می کنیم:

 

مطالب با موضوعات مشابه
مطالب با موضوعات دیگر

 

با پیشنهادات و انتقادات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری کنید.

 

کلیدواژه ها: معادن امريکا, صنعت سنگ امريکا, سنگ امريکا