بازسازی خانه ای سنگی در سوئیس

نوشته شده توسط : ادمين ديجي سنگ در : 1397/1/6 21:34 (1295 نمایش)

ووستمان (Wustemann) معمار معروف سوئیسی، کار طراحی داخلی پنج آپارتمان بزرگ به نام Ateliers را در منطقه ای پر از سنگ در سوئیس جدیداً به پایان رسانده است. دفتر این معمار سوئیسی در دو شهر بارسلون و زوریخ می باشند. وی طراحی های خارق العاده و دیدنی انجام داده که دیدن آن ها خالی از لطف نیست. یکی از آثار بارز این معمار سوئیسی، بازسازی ساختمانی متعلق به قرن 19 میلادی می باشد که در شهر زوریخ سوئیس می باشد که وی در طی بازسازی آنرا به نه بخش مجزا تقسیم کرد وی با حفظ سقف و دیوارهای سنگی، تنها با استفاده از بتون و چوب این کار را انجام داد و طراحی داخلی ساختمان را به کل تغییر داد. این ساختمان در منطقه ساحلی این شهر قرار دارد و دارای دو سازه است، یک خانه مسکونی چهار طبقه سنتی که در دهه 1850 ساخته شده و یک سازه در جلو آن که بعدها ساخته شده و دارای یک گاراژ تعمیر خودرو و یک انبار می باشد.

 

بازسازی خانه سنگی در سوئیس

 

شهرداری اخیراً مرز و حدود این ساختمان را مشخص نمود و این معمار در درون این خطوط عملیات خود را انجام داد. ابتدا وی گچ کاری داخل ساختمان را تراشید تا به یک دیوار فوق العاده زیبای سنگی برسد و سپس این دیوارهای سنگی تم اصلی وی در بازسازی دکوراسیون داخلی بنا شد. او می گوید: "دیوارهای سنگی بزرگ و تاریخی، نقطه آغازین شکل های جدید حیات بوده اند. دیوار را از پوشش لایه های گچ رها کردم و برنامه ریزی ما طوری شد که فضا و طراحی به نحوی باشد که مبنا این دیوارهای سنگی باشند ". هر پنج آپارتمان تفکیک شده دارای اتاق های نشینمنی هستند که در آنها دیوارهای سنگی قرار گرفته و توسط دیگر مصالح ساختمانی که بیشتر بتون و چوب می باشد تکمیل شده اند. دیوارهای چوبی به صورت کشویی حمام را پشت دیوار پنهان می کنند و باکس های روشنایی از جنس پلی کربنات، نور را به درون فضا به صورت یکنواخت منتشر می کنند.

 

خانه سنگی در سوئیس

 

به جای آن که فضاهای کوچک تر به فضای اصلی متصل شوند با یک طراحی شناور طراح موفق شده تا به یک فضای بزرگتر دست یابد. اسباب و وسایل تزئینی استفاده شده در این طراحی از جنس چوب و یا بتون ساخته شده، از آن جمله میتوان به جزیره ساخته شده در آشپزخانه و وان حمام که از جنس بتون هستند اشاره کرد و یا پنجره های چوبی که بر روی دیوارهای سنگی نصب شده اند.

 

خانه سنگی در سوئیس

 

ووستمان (Wustemann) طراح و معمار این اثر زیبا می گوید که با استفاده از خواص بتون توانسته در این اثر هنری آرک های مخصوص و بزرگی را با سنگ های طبیعی در بیاورد و این بهترین راه حل مدرن برای استفاده از سنگ، این عنصر تاریخی و قدرتمند می باشد. وی با یک دیوار سنگی بخش جلو خانه را از آشپزخانه و اتاق نهارخوری تفکیک کرده و در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان تماماً از مصالح ساده استفاده نموده، که این مصالح شامل دیوار پلاستر سبک، بتون و چوب می باشند. طرف دیگر خانه نیز توسط نور طبیعی که از سقف می تابد، روشن می شود.

 

به منظور خرید سنگ دلخواه خود و استعلام از قیمت روز به بخش خرید سنگ مراجعه نمایید در این بخش تامین کنندگان سنگ از سراسر کشور قیمت و نحوه فروش محصولات خود را ارائه کرده اند.

 

مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد  می کنیم:

 

مطالب با موضوعات مشابه
مطالب با موضوعات دیگر

 

با پیشنهادات و انتقادات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری کنید.

 

کلیدواژه ها: سنگ سوئيسي