سنگ تراورتن در امریکا

نوشته شده توسط : ادمين ديجي سنگ در : 1397/1/5 19:7 (1409 نمایش)

اسپانیایی هایی که به رهبری کریستوف کلمب موفق شدند  اواخر قرن پانزدهم و یا اوایل قرن شانزدهم به قاره جدید و به دنبال آن به دنیای جدید قدم بگذارند، برای تکمیل ساختمان های جدیدشان و مکانهای عمومی از نوعی سنگ آهکی استفاده نمودند که امروزه می توان آنها را در جمهوری دومینیکن و کلمبیا به وفور یافت، به این سنگ ها، سنگ های تراورتن گفته می شود. سنگ های تراورتن در بستر چشمه ها و در دوره پلیستوسن (Pleistocene) تشکیل شده اند و در نمونه های زیادی از آن آثار فسیل مشاهده می شود. در مناطق ساحلی جنوب جمهوری دومینیکن سنگ تراورتن بیشتر از هر جای دیگر یافت می شود، منابع مهم سنگ تراورتن در شمال کشور دومینیکن و در استان هاای مانند Samana، Gasper Hernandez و Cordillera Septentrional قرار دارند. در حال حاضر در کشور دومینیکن شش معدن و حدود 10 سنگبری در حال استخراج و فرآوری سنگ تراورتن می باشند.

 

تاریخچه استفاده از سنگ تراورتن

ساختمان های اصلی ساخته شده در منطقه کارائیب در زمان استعمار اسپانیا توسط سنگ های تراورتن ساخته شدند. در جمهوری دومینیکن می توان به خرابه های بیمارستان تاریخی سن نیکولاس دباری در سانتو دومینیگو اشاره کرد. تاریخچه استفاده از سنگ های تراورتن در منطقه کارائیب تنها محدود به بناهای یادبود نیست در فلوریدای آمریکا، سنگ های تراورتن بزرگترین شکوه و جلال را در عمارت های بزرگی همچون Carlo Gables، Coconut Grove و West Palm Beach به نمایش گذاشته اند که در این عمارت ها به عنوان عنصر اصلی در کف سازی و  معماری استفاده می شدند، تمامی این عمارت ها از لحاظ اقتصادی در رده ممتاز قرار دارند.

 

 

در ده سال اخیر استفاده از سنگ تراورتن در ساختمان های مسکونی و مناطق توریستی بیشتر شده، بعضی از پروژه هایی که در آنها از این نوع سنگ استفاده شده عبارتند از Commercial Centre Mary Park, the Hotel Ritz Carlton که هر دو در فلوریدا قرار دارند و  همچنین بناهایی مانند Cap Cana, the Meliá and Barceló Hotels در پونتا کانا. امروزه اگر طراح تصمیم بگیرد تا در بنای خود ظاهری طبیعی خلق نماید، سنگ تراورتن برای وی بهترین انتخاب در بین دیگر گزینه ها می باشد.

 

انواع سنگ های تراورتن

سنگ های تراورتن شامل رنگ های متفاوتی می باشند که هر کدام چگالی و استحکام متفاوتی دارند. رنگ صورتی این سنگ به علت ترکیب اکسید آهن موجود در آن است، نمونه زرد رنگ آن بسیار متراکم و دارای استحکام بالایی می باشد. نوع مشکی رنگ آن زیاد سخت نیست و بیشتر در سنگ فرش پیاده رو ها و باغ ها از آن استفاده می شود. سنگ های تراورتن در بازار از لحاظ میزان چگالی به سه نوع مختلف تقسیم می شوند: متخلخل، نیمه متخلخل و متراکم. نوع متخلخل آن بیشترین میزان کاربرد را دارد. سطح نهایی سنگ تراورتن را می توان به روش های مختلف مانند مات، صیقلی و آنتیک، پرداخت نمود. بیشترین نوع مرسوم در پرداخت سنگ های تراورتن مات می باشد، در زیر تصاویر پرداخت های مختلف از نمونه های تراورتن را مشاهده می کنید.

 

سنگ تراورتن اسپانیا

 

با توجه به نحوه پرداخت سطح نهایی، دامنه بزرگی از انواع نحوه به کارگیری سنگ تراورتن وجود دارد. و متناسب با هر سلیقه و نحوه استفاده، امکان پرداخت وجود دارد. اگر در طراحی به دنبال یک ریتم هماهنگ و دقت در جزئیات و ظاهری طبیعی هستید، مناسب ترین گزینه سنگ تراورتن است. هنگامیکه سوال می شود کدامیک از سنگ ها با ظاهری قدیمی و همراه با سوراخ های سطحی میتوانند حس و حال قدیمی بودن را منتقل کنند و ما را به یاد اولین ساختمان ها در دنیای جدید بیندازد؟ بهترین پاسخ سنگ تراورتن کلونیال (Colonial) است و برای آن دسته از طراحان و معمارانی که در طراحی خود به دنبال ریتم یکنواخت سفید نیستند و جویای سنگی با مقاومت بالا و طیف های رنگی طلایی هستند، بهترین پیشنهاد استفاده از سنگ های تراورتن از نوع خورشیدی (Sunny) و طلایی (Golden) می باشد. در پایان برای سنگ فرش فضاهای داخلی واحدهای مسکونی که به پرداخت صیقلی احتیاج دارد، گزینه ایده آل می تواند سنگ تراورتنی از نوع کارولینا باشد

 

کاربرد و مزایای سنگ های تراورتن

کاربرد اصلی سنگ های تراورتن در پروژه های ساختمانی خصوصی و عمومی مانند ساختمان ها، میادین، خانه های لاکچری، مراکز خرید، هتل ها، استخرهای شنا، جکوزی، باغ ها، دکوراسیون داخلی خانه های ساحلی و حمام ها می باشد. این سنگ همچنین در اجرای جزییات قسمت های مختلف ساختمان مانند قاب دور درها، پنجره ها، ستون ها، نرده ها، فضای اطراف استخرهای شنا و المان های دکوراسیون داخلی نیز استفاده می شوند. مزیت اصلی سنگ  تراورتن بر سایر سنگ های موجود در بازار، مشخصات حرارتی آن است. هیچ مصالح ساختمانی دیگری در بازار وجود ندارد که قادر باشد بیشتر از سنگ های تراورتن در برابر حرارت عایق باشد و گرم نشود، به همین علت از این سنگ به وفور در حاشیه استخرهای شنا اسفاده می شود، زیر تابش شدید نور آفتاب، به راحتی می توان بدون کفش یا دمپایی روی این نوع سنگ راه رفت و هیچ گرمایی کف پای شما را آزار نمی دهد، همچنین استفاده از سنگ تراورتن در کف سازی یا پوشش دیوارها باعث زیبایی و لوکس بودن خانه می شود. با استفاده از سنگ تراورتن، سلیقه خوب طراح و زیبایی و نمای بدیع سنگ طبیعی را میتوانید به نمایش بگذارید. سنگ تراورتن دارای رنگ و طرحی خنثی می باشد و این قابلیت باعث می شود تا در هر سبک طراحی قابل استفاده باشد. مزیت دیگر سنگ تراورتن، نگهداری و تمیز کردن راحت آن است. این سنگ داراری قابلیت تعمیر پذیری بوده و میتوان پس از نصب، بدون اینکه تغییری در آن ایجاد شود از زیبایی آن محافظت کرد و بدون نیاز به پولیش میتوان آن را مرمت کرد که باعث می شود در حفظ ظاهر طبیعی سنگ یک مزیت بزرگ محسوب شود. در سنگ فرش، به علت دارا بودن حفره، سنگ تراورتن ویژگی ضد سر خوردگی دارد که جهت استفاده در کف حمام بسیار مناسب است.

 

تراورتن اسپانیایی

 

به منظور خرید سنگ دلخواه خود و استعلام از قیمت روز به بخش خرید سنگ مراجعه نمایید در این بخش تامین کنندگان سنگ از سراسر کشور قیمت و نحوه فروش محصولات خود را ارائه کرده اند.

 

مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد  می کنیم:

 

مطالب با موضوعات مشابه
مطالب با موضوعات دیگر

 

با پیشنهادات و انتقادات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری کنید.

 

کلیدواژه ها: سنگ تراورتن, تراورتن