شهر سنگ در آلاسکا

نوشته شده توسط : ادمين ديجي سنگ در : 1397/1/3 17:56 (1294 نمایش)

کهنه کاران صنعت ساخت و ساز آلاسکا  اقدام به تاسیس یک شهر سنگ در منطقه ایگل (Eagle) نموده اند تا بتوانند سنگ ساختمانی مورد نیاز منطقه را در یک مجموعه منسجم که تمامی مشاغل وابسته به صنعت سنگ طبیعی دور هم جمع شده اند تامین کنند. این شهر 11 سال پیش توسط رئیس فعلی آن یعنی مت هیکی (Matt Hickey) و نایب رئیس و مدیر بری اندرسون (Barry Anderson) در آلاسکا تاسیس شد. آنها امروزه نیز صاحبان این شهر هستند و از وجود ملیسا هیکی (Melissa Hickey) نیز بهره می برند. مت هیکی و اندرسون هر دو در حدود 40 سال در صنعت ساخت و ساز فعالیت داشتند و زمانیکه نیاز به تولید سنگ گرانیت و فروش مصالح ساختمانی را در یک مجموعه منسجم دیدند، با یکدیگر این کار را شروع کردند. این شرکت در فضایی معادل 10000 فوت مربع قرار دارد که به اقتضای نیاز تغییراتی در آن داده شده. این شرکت انواع سنگ های کوارتز و گرانیت را که معمولاً برای صفحه روی کابینت آشپزخانه استفاده می شوند را تولید و نصب می کند. آنها در یک شیفت کاری 8 ساعته چهار تا شش کوپ سنگ را برش و فرآوری می کنند.

 

سنگ در آلاسکا

 

این مجموعه شامل 20 نفر پرسنل می باشد، که چهار نفر شاغل در بخش اداری و 16 نفر در فروشگاه و خط تولید مجموعه مشغول به فعالیت می باشند. در این مجموعه دو کامیون فعالیت می کنند که یکی برای نصب و دیگری به عنوان زاپاس می باشد. مدیر تولید شرکت بدین نحو توضیح می دهد: " ما معمولا 4 تا 6 نفر از افراد خود را به محل پروژه می فرستیم و کامیون و کارگرها در آنجا می مانند تا نصب انجام شود و سپس به فروشگاه باز می گردند تا برای روز بعد آماده شوند. ما یک شیفت کاری داریم که حدوداً بین ساعات 7 تا 8 صبح شروع می شود که این موضوع به میزان کار روزانه بستگی دارد و معمولاً در ساعت 5 بعد از ظهر به پایان می رسد".

فروش محصولات سنگ گرانیت این شرکت بیشتر بر روی پروژه های مسکونی تمرکز دارد و تمام مناطق آلاسکا را به عنوان بازار هدف خود قرار داده است، این مجموعه در طول هفته سنگ کابینت 10 تا 20 آشپزخانه را تولید و نصب می کند. مدیر تولید می گوید: " بیشتر پروژه های ما تولید و نصب سنگ در حدود 65 فوت مربع است، اگر چه در تعطیلات امسال چند پروژه بزرگ 200 فوت مربعی نیز داشتیم که مربوط به تامین سنگ مورد نیاز برای حمام، آشپزخانه، اتاق های رختشویی و شومینه بوده. در کل هر جایی از خانه که مشتری تصمیم داشته باشد از سنگ گرانیت استفاده کند، ما این کار را برای آنها انجام می دهیم ".

 

سنگ در آلاسکا

 

عملیات تولید در شهر سنگ

این مجموعه، دارای یک اره Yukon II برای برش و یک دستگاه Titan CNC برای انجام امور لبه کاری می باشد که مجهز به کلیه تجهیزات برش و پولیش است، این دستگاه ها همگی ساخت شرکت Park Industries of St. Cloud می باشند. مدیر تولید می گوید: " ما دستگاه Titan CNC را در تابستان 2015 اضافه کردیم که به شدت زمان تولید ما را بهبود بخشید. با این دستگاه موفق شدیم تا زمان تولید هر محموله آماده ارسال را از یک و نیم ساعت برای برش و پولیش زدن سنگ به 30 دقیقه کاهش دهیم. هنگامیکه کار به لبه کاری می رسد مانند یک لبه منحنی دار، دستگاه Titan CNC می تواند کار لبه کاری و پولیش زدن را در کسر کوچکی از زمانی که پیش از آن صرف می شد انجام دهد، که این موضوع به ما اجازه می دهد تا افراد بیشتری را به جای به کار گیری در بخش تولید در قسمت نصب از آنها استفاده کنیم.

 

سنگ در آلاسکا

 

این مجموعه، ابزار مورد نیاز خود را از ابزار فروشی موجود در شهر سنگ و فروشگاه های محلی تامین می کند. در شهر سنگ برای مدل سازی از یک بورد سخت یک هشتم اینچی گرما دیده و پلاستیک راه راه سفید استفاده می شود تا مدل های سخت ساخته شوند. برای نمونه سازی دیجیتال از دستگاه Prodim Proliner 8 و یک لیزر LT-2D3D استفاده می شود. مدیر تولید می گوید که " دستگاه Prodim Proliner 8 در سال 2015 خریداری و به وسیله آن توانستیم مدل ها را به صورت دیجیتال توسط دستگاه CNC تولید کنیم، که باعث شد زمان زیادی را برای ساخت شکل های مختلف، دیوار تراشی ها و برشهای مختلف صرفه جویی کنیم. ما همچنین احساس کردیم که بهتر است اشکال سخت و مشکل را با لیزر برش دهیم. ابتدا کار با دستگاه سخت بود ولی مدتی طول کشید تا یاد گرفتیم که هر دکمه چه کاری انجام می دهد و آن را به خاطر سپردیم. به هر حال مهارت ما نسبت به روز اول که تازه شروع به استفاده از این دستگاه نمودیم، بسیار بیشتر شده و اگر دستور العمل کار با دستگاه را خوب بخوانیم بهترین تمرین است و باعث می شود هیچ خطایی رخ ندهد ".

 

سنگ در آلاسکا

 

تمام شرکت ها با مشکلات و موانعی رو به رو هستند که باید بر آن ها فائق شوند. برای مدیر تولید این شرکت و تیمش بزرگترین هدف رسیدن به بالاترین کیفیت و حفظ آن است، به همین منظور وی می افزاید: "همیشه سخت ترین و دشوارترین بخش فعالیت در صنعت ساخت و ساز یافتن و تربیت نیروی انسانی سختکوش است که به کارشان افتخار کنند". نظر مدیر تولید برای آینده این صنعت در آلاسکا بسیار خوشبینانه است و می گوید: " در کوتاه مدت ما می خواهیم یک اره CNC دیگر اضافه کنیم که باعث می شود سرعت تولید ما واقعا افزایش پیدا کند. در بلند مدت نیز ما به دنبال آن هستیم که تبدیل به بزرگترین و با کیفیت ترین تولید کننده گرانیت در آلاسکا شویم ".

 

به منظور خرید سنگ دلخواه خود و استعلام از قیمت روز به بخش خرید سنگ مراجعه نمایید در این بخش تامین کنندگان سنگ از سراسر کشور قیمت و نحوه فروش محصولات خود را ارائه کرده اند.

 

مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد  می کنیم:

 

مطالب با موضوعات مشابه
مطالب با موضوعات دیگر

 

با پیشنهادات و انتقادات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری کنید.

 

کلیدواژه ها: شهر سنگ, سنگ آلاسکا