سی اتاق نشیمن جذاب با دیوارهای سنگی (بخش دوم)

نوشته شده توسط : ادمين ديجي سنگ در : 1396/12/26 17:22 (2460 نمایش)

در ادامه بخش اول از مطلب سی اتاق نشیمن جذاب با دیوارهای سنگی به معرفی و توضیح بیست عدد از اتاق های نشیمن دیگر که طراحی شده با سنگ می باشند می پردازیم، امیدواریم این مطالب برای تمام طراحان و علاقه مندان به معماری مفید واقع شود.

یک دیوار آجری در اتاق نشیمن با هر نوع استایل دکوراسیون منزل هماهنگی دارد، به شرطی که از مصالح درست استفاده شود.در این تصویر همانگونه که مشاهده می کنید، ظاهر یکپارچه آجرها یک نمای فوق العاده به این خانه مدرن داده، در صورت انتخاب اشتباه نوع سنگ، یک دیوار سنگی با شکل غیر معمول میتوانست تقارن این طراحی را به هم بریزد.

 

اتاق نشیمن سنگی

 

 

در دیوار این اتاق نشیمن از کف تا سقف از سنگ های ledgestone چند رنگ استفاده شده ولی در واقع این یک دیوار سنگی نیست بلکه یک روکش است. اگر شما تصمیم دارید که دیوار شومینه خود را سنگ کنید و مطابق تصویر از کف تا سقف دیوار با سنگ پوشیده شود، باید به روکش فکر کنید، چرا که روکش های سنگ چه طبیعی و چه مصنوعی بسیار سبک می باشند و نصب آنها نیز بسیار سریع و ساده است.

 

اتاق نشیمن سنگی

 

 

همانگونه که مشاهده می کنید یک دیوار سنگی توانسته به فضای اتاق نشیمن شخصیت ببخشد. این قطعه سنگ های خاکستری تیره یک مکمل ایده آل برای کف چوبی گرم اتاق هستند، اثاثیه گران قیمت و قاب های طلایی، یک نمای مناسب و خوب را برای املاک گران قیمت حاشیه شهر می سازند.

 

اتاق نشیمن سنگی

 

 

اگر می خواهید یک دیوار را با قطعات بزرگ سنگ طبیعی بسازید و در پرداخت هزینه های آن هیچ محدودیتی ندارید، این اتاق نشیمن یک نمونه موفق از این طرح است. ابعاد قطعات اسلب متناسب با دیوار انتخاب شده و جذابیت های بصری خوبی را خلق کرده اند. در این اتاق نشیمن، با نور پردازی خوبی که بر روی اسلب های بزرگ سنگی انجام شده، طراح موفق به نمایش سنگ های به کار برده با تمامی جزئیات شده است.

 

اتاق نشیمن سنگی

 

 

هنگامیکه قصد دارید در اتاق نشیمن از یک ماده سرد و سختی مانند سنگ استفاده کنید، فراموش نکنید که فضا را با رنگ، اسباب اثاثیه، فرش و بالش ها گرم کنید. در این اتاق نشیمن طراح از پارچه های مخملی برای اثاثیه استفاده کرده، یک فرش بزرگ پشمی و بالش های زیاد نیز در این اتاق وجود دارند تا همه این ها با هم یک فضای راحت و آسایش بخش را بیافرینند.

 

اتاق نشیمن سنگی

 

 

 

گاهی استفاده از سنگ در محیط خانه بسیار دشوار و سخت است. در این اتاق نشیمن دلپذیر، طراح با یک طاقچه زیبا، کف چوبی شکیل، دیوارهایی با رنگ گرم و مبلمان چرمی، محیطی زیبا و نرم را خلق نموده، همچنین پنجره های بزرگ به جاری شدن نور در اتاق کمک کرده اند و باعث روشنی و شادی بیشتر اتاق نشیمن شده اند. همانطور که پیش از این نیز بیان شد با استفاده از وسایل تزئینی می توان سردی دیوارهای سنگی را کاهش داد و در یک اتاق نشیمن گرم و راحت از زیبایی دیوار سنگی لذت برد.

 

اتاق نشیمن سنگی

 

 

 

چه چیزی می تواند یک خانه سنتی را جذاب تر کند؟ جواب این سوال ساده است استفاده از عناصر طبیعی. در این تصویر یک مثال از اتاق نشیمن راحتی که با سنگ و چوب طبیعی ساخته شده را می بینید. کف چوبی و دیوار سنگی جذاب آن به شما این حس را القاء می کند که شما هرگز نمی خواهید این فضا را ترک کنید.

 

اتاق نشیمن سنگی

 

 

 

دیوار سنگی به کار برده شده، این اتاق نشیمن را شبیه یک مکان های تفریحی کرده، مبلمان راحت و پارچه هاای با پرداخت خوب، اتمسفر این اتاق را کاملا مناسب استراحت و آرامش نموده اند. جایی که همه ما در خانه های خود به آن احتیاج داریم.

 

اتاق نشیمن سنگی

 

 

 

چقدر این خانه روستایی فرانسوی که به تازگی بازسازی شده به بهشت شبیه است!! ستاره های این بهشت دیوارهای سنگی و سقف سنتی و فوق العاده آن است. تمام این ساختار اصیل است و پارکت های چوبی مدرن، دیوارکوب ها و صندلی های راحتی نشانه های مدرنی هستند که به این اتاق نشیمن رومانتیک اضافه شده اند.

 

اتاق نشیمن سنگی

 

 

 

این دیوارهای داخلی می توانند شما را گول بزنند که تصویری از یک خانه سنگی را مشاهده می کنید ولی این خانه یک سازه مدرن و جدید است که دیوارهای باریکی دارد و روی آن پوسته ای به شکل سنگ وجود دارد. این سنگ ها در واقع یک نوع سنگ آنتیک از جنس لایم استون هستند که شبیه به دیوارهای خارجی خانه های سنگی است.

 

اتاق نشیمن سنگی

 

 

 

نور پردازی مناسب می تواند دیوارهای سنگی اتاق نشیمن شما را زیباتر نمایش دهد. بدون نور پردازی، طرح، رنگ و زیبایی سنگ قابل نمایش نیست. در تصویر زیر، ترکیب نور پردازی سقفی و دیوار کوب ها باعث شده اند تا به دیوارهای سنگی اتاق نشیمن توجهی شود که لایق آن می باشند.

 

اتاق نشیمن سنگی

 

 

 

سعی کنید در طراحی های خود دیوارهای اصلی را با سنگ و یا روکش هایی از جنس سنگی بپوشانید. ستون های نمایش داده شده در تصویر زیر و دیوارهای مرتبط با آنها همگی دارای سطحی سنگی هستند. این ویژگی سنگ ها به اتاق نشیمن گرما و شخصیتی می دهد که قابل مقایسه با دیوارهای صرفا رنگ شده نمی باشد.

 

اتاق نشیمن سنگی

 

 

 

در این اتاق نشیمن بسیار لاکچری، شومینه سنگی زیبا باعث شده تا دو پنجره از هم جدا شوند. طراح تصمیم گرفته تا به وسیله تکه سنگ های نامنظم کنار هم قرار گرفته از کف تا سقف، ابهت بیشتری به فضا ببخشد.

 

اتاق نشیمن سنگی

 

 

 

این اتاق نشیمن مدرن، پیچیده، جذاب و بسیار عالی برای تفریح و استراحت اعضای خانواده در کنار یکدیگر بسیار مناسب است. شومینه جذاب لایم استونی نقطه اصلی این اتاق نشیمن است که دارای دیواره سنگی است و به خوبی با سنگ پوشیده شده و نیز دارای طاقچه است. طاقچه سفید به خوبی دیواره سنگی و سایر المان های سفید فضا را به هم متصل و یک طراحی منسجم را ایجاد نموده است.

 

اتاق نشیمن سنگی

 

 

 

اگر نمی دانید از چه نوع سنگی در دکوراسیون اتاق نشیمن خود استفاده کنید و نمی توانید درباره آن تصمیمی بگیرید، به شما آجر را پیشنهاد می کنیم. آجر برای دهه ها یکی از پر کاربرد ترین عناصر دکوراسیون بوده و با بسیاری از استایل های خانه های مسکونی متناسب می باشد. در این اتاق نشیمن مدرن، شومینه توسط سنگ گرانیت زیبایی تزئین شده و دیوارهای اطراف شومینه نیز با آجر، که بین این دو عنصر همخوانی و یکپارچگی زیبایی به چشم میخورد.

 

اتاق نشیمن سنگی

 

 

 

تایل های سنگ طبیعی همیشه گزینه خوب و زیبایی برای کف فرش بوده اند، ولی اخیرا به گزینه مناسب و محبوبی برای پوشش دیوارها نیز تبدیل شده اند. وجود تفاوت رنگ و طرح در بین قطعات مختلف سنگ، شکوه و زیبایی خاصی را به اتاق نشیمن بخشیده. یکی از نکات مثبت تایل های سنگی این است که به راحتی می توانند بر روی دیوار نصب شوند.

 

اتاق نشیمن سنگی

 

 

 

داشتن یک نمای سنگی یا آجری در خانه یا زیر شیروانی مانند برنده شدن شما در لاتاری است، چون بدون تلاش خاصی از جانب شما، خانه بسیار زیبایی خواهید داشت، نمای سنگی شخصیت، شکوه و اصالت را به هر اتاق نشیمنی می بخشد. با مبلمان های ساده و نور پردازی مناسب، می توانید هر نوع شخصیت و حالتی را به خانه خود ببخشید، از سنتی روستایی تا فوق مدرن و یک طراحی صنعتی.

 

اتاق نشیمن سنگی

 

 

 

برای ساختن نمایی با جذابیت بصری و بی زمان، مناطقی از خانه را با سنگ بپوشانید. به صورت تصادفی کار کنید تا کارتان بیشتر طبیعی جلوه کند. با قسمتهایی از دیوار شروع کنید که به سقف می رسد. معمولا در دیوارهای گچی این نقطه اولین جایی است که  شروع به خراب شدن می کند.

 

اتاق نشیمن سنگی

 

 

 

برای فضاهای کوچک تنها یک دیوار باریک را سنگ کنید. استفاده از سنگ در کل دیوار می تواند باعث قدرت نمایی بیش از حد در یک اتاق نشیمن کوچک شود و اتاق کوچکتر به نظر برسد. دیواره باریکه ای که در تصویر زیر سنگ شده به میزان کافی و متناسبی از طرح و رنگ سنگ طبیعی را با خود به این خانه کوچک ارمغان آورده است. این کار علاوه بر اینکه نمای زیبایی را خلق نموده بلکه هزینه کمتری نیز نسبت به نصب سنگ بر روی تمام دیوار دارد.

 

اتاق نشیمن سنگی

 

 

طرح ها و رنگ های شاد بیشتری را در دیوارهای خود استفاده کنید. اگر چه رنگ های آرام و ملایم می توانند بسیار زیبا باشند، ولی استفاده از سنگ ها و آجرهای نارنجی نیز می تواند اثری خارق العاده ای خلق کنند. با انتخاب رنگ و طرح شاد در دیوارهای اتاق نشیمن، کار انتخاب اسباب و وسایل دیگر نیز آسانتر می شود.

 

اتاق نشیمن سنگی

 

 

به منظور خرید سنگ دلخواه خود و استعلام از قیمت روز به بخش خرید سنگ مراجعه نمایید در این بخش تامین کنندگان سنگ از سراسر کشور قیمت و نحوه فروش محصولات خود را ارائه کرده اند.

 

مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد  می کنیم:

 

مطالب با موضوعات مشابه
مطالب با موضوعات دیگر

 

با پیشنهادات و انتقادات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری کنید.

 

کلیدواژه ها: اتاق نشيمن, سنگ در اتاق نشيمن, دکوراسيون داخلي