سنگ طبیعی در دکوراسیون داخلی

نوشته شده توسط : ادمين ديجي سنگ در : 1396/12/24 14:24 (1637 نمایش)

سنگ طبیعی همیشه در دکوراسیون داخلی پر استفاده بوده زیبایی، استحکام و کاربردی بودن از مشخصات مهم سنگ طبیعی است که با خود در دکوراسیون داخلی به ارمغان می آورند. می توان از سنگ طبیعی در اتاق های مختلف خانه استفاده کرد اما بیشتر در آشپزخانه، حمام و راهرو به کار گرفته می شوند. تمامی طراحان بر این باورند که سنگ های طبیعی می توانند به طرز منحصر به فردی فضای زندگی را زیبا تر کنند ولی در مقایسه با دیگر مصالح ارزانتر که به دست بشر ساخته شده دچار تردید در انتخاب می شوند. در این متن به کاربردهای سنگ طبیعی در دکوراسیون داخلی می پردازیم

 

تایل هایی از جنس سنگ طبیعی

تایل و یا همان کاشی هاای که از جنس سنگ طبیعی و در ابعاد 40 در 40 سانتیمتر و با ضخامت های یک تا دو سانتیمتر تولید می شوند، بیشتر از همه در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرند. با داشتن طرح و شکل های مختلف، این کاشی ها می توانند به صورت خاصی در دکوراسیون اتاق استفاده شوند و می توانند گزینه مناسبی برای کف پوش و یا پوشش دیوار باشند که برای دیوار های آشپزخانه و حمام بسیار مفید می باشند زیرا کاشی های سنگی به دوام بالا مشهور هستند.

 

سنگ در دکوراسیون داخلی

 

استفاده از سنگ طبیعی در خانه

هنگامی که به راه های مختلف استفاده از سنگ طبیعی در دکوراسیون داخلی منزلتان فکر می کنید، گزینه هایی که پیش رو دارید بی انتهاست. ما بعضی از ایده ها را در کنار یکدیگر قرار دادیم تا انتخاب شما کمی محدودتر شود و بتوانید برای خانه خود از آن ها الهام بگیرید.

 

دیوارها

بسیاری از مردم از این که سنگ طبیعی را برای ساخت دیوار استفاده کنند مردد هستند و این تصور اشتباه در ذهنشان شکل گرفته است که سنگ طبیعی دارای خاصیت عایق پذیری نمی باشد و این غلط است! سنگ طبیعی می تواند به عنوان یک گزینه فوق العاده در دیوار های داخلی استفاده شود. سنگ طبیعی می تواند گرما را در خود ذخیره و آنرا به صورت آهسته در دوره های زمانی به بیرون انتشار دهد خصوصا وقتیکه اتاق سرد شده است. این موضوع می تواند باعث کاهش میزان انرژی مورد نیاز برای گرم کردن خانه شود و در نتیجه صرفه جویی اقتصادی را با خود به همراه دارد.

 

حمام

هنگامی که می خواهید دکوراسیون حمام خود را تغییر دهید، شما می خواهید یک فضای آرامش بخش و کاربردی بسازید، سنگ طبیعی میتواند ظاهری مدرن و تازه به حمام شما ببخشد. با استفاده از سنگ طبیعی می توانید یک حمام چشم گیر طراحی کنید که می تواند ارزش خانه شما را افزایش دهد. این یک سرمایه گذاری فوق العاده است. مرمریت و گرانیت دو نوع سنگی هستند که بیشتر از سایر سنگ ها در حمام به کار می روند. سنگ مرمریت کاملاً لاکچری است و زیبایی آن برای مدت طولانی باقی می ماند. این سنگ می تواند در دیوارهای دوش و کف حمام استفاده شود. گرانیت بسیار با دوام تر از مرمریت است. این سنگ در برابر لک شدن و از بین رفتن رنگ کاملاً مقاوم است. این سنگ بسیار قوی تر از سایر سنگ های طبیعی است و این موضوع باعث می شود که این سنگ برای حمام و سایر مناطق پر رفت و آمد مناسب باشد.با به کار گیری سنگ طبیعی در حمام میتوان فضایی طبیعی مانند چشمه ایجاد کرد. همچنین استفاده از سنگ طبیعی در حمام های کوچک با ساخت نقطه کانونی صحیح باعث می شود تا فضا بزرگتر نشان داده شود.

 

به گزینه های نورپردازی خود فکر کنید

نورپردازی صحیح و حرفه ای می تواند قابلیت های سنگ طبیعی را بهتر نمایش دهد و زیبایی طبیعی آن را افزایش دهد. نورپردازی می بایست متناسب با اندازه اتاق، شکل آن و میزان نور پذیری در ساعات مختلف روز باشد. برای مثال با قرار دادن درست نور اصلی بر روی سنگ، می توانید توجه مخاطب را به طرح سنگ و جزییات آن معطوف کنید. تابش نور بر روی مرمریت می تواند درخشندگی آن را بیشتر کند.

 

به منظور خرید سنگ دلخواه خود و استعلام از قیمت روز به بخش خرید سنگ مراجعه نمایید در این بخش تامین کنندگان سنگ از سراسر کشور قیمت و نحوه فروش محصولات خود را ارائه کرده اند.

 

مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد  می کنیم:

 

مطالب با موضوعات مشابه
مطالب با موضوعات دیگر

 

با پیشنهادات و انتقادات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری کنید.

 

 

کلیدواژه ها: دکوراسيون داخلي, سنگ در دکوراسيون داخلي