نحوه ارتباط با مشتری برای فروش سنگ

نوشته شده توسط : ادمين ديجي سنگ در : 1396/12/12 16:12 (1513 نمایش)

پاول اسکات بیش از بیست سال در ساخت و ساز و تجارت فعالیت داشته؛ شرکت خود یعنی Front Elevation را در سال 2011 شکل داده و قصد دارد تا در این مطلب دیدگاه های خودش را در مورد اینکه چطور می توانید کسب و کار خود را رشد دهید؛ با ما به اشتراک بگذارد. وی، متخصص و مشاور بازاریابی سنگ برای پروژه های ساختمانی است، شرکت وی، در عکس های تهیه شده از سنگ های تامین نموده برای پروژه های در حال ساخت و یا آماده فروش شهرت دارد. پاول اسکات در ابتدا به درخواست ها و اهدافی که یک کسب و کار دنبال می کند پاسخ می دهد، و می گوید که چه نوع اطلاعاتی از مشتریانمان برای ما مناسب است و لازم است که داشته باشیم؟من برای مثال از بازاریابی یک شرکت سنگبری استفاده می کنم ولی این روش بدون توجه به اینکه چه تخصصی دارید قابل تعمیم به دیگر مشاغل نیز می باشد.

پیش از برقراری ارتباط با مشتری، برای داشتن اطلاعات مناسب، به سراغ پروژه های قبلی خود بروید و اگر برای شما مقدور است 20 تا 30 پروژه از بین پروژه های انجام شده که کارفرمایان رضایت کامل را داشته اند انتخاب کنید. در این خصوص تنوع و گوناگونی در حجم و دسته بندی پروژه های انتخاب شده بسیار مهم است. اگر شما یک پروژه خاص و بسیار جالب توجه را در سه یا چهار سال پیش به اتمام رسانده باشید و مربوط به پتانسیل و رسته کاری مشتری باشد که قصد دارید با وی تماس بگیرید، تاثیر بسیار بیشتری از پروژه های چند ماه پیش می باشد که مشتری در آن خصوص اطلاعی ندارد. فراموش نکنید که در صنعت سنگ فروختن، کار آسانی نیست. مشتریان از شما مدرکی برای اثبات توانایی های شما می خواهند و بهترین راه معرفی پروژه هایی است که به پایان رسانده اید و مشتری از آنها اطلاع دارد.

فروش سنگ

 

دسته بندی مشتریان

اصولی ترین راه برای تنظیم و دسته بندی اطلاعات مشتریان و یا افرادی که برای بازاریابی قصد دارید به آنها تماس بگیرید، تنظیم اطلاعات آنها در صفحات اکسل (Excel) است. همه چیز را مقابل ردیف اسمشان در ستون ها و سلول به سلول وارد کنید و برای هر بخش یک تیتر انتخاب کنید. می توانید بخش های کلی برایشان انتخاب کنید. مثلا پیمانکاران، معماران، آدرس و ... .اما شش عنوان که برای ستونهای مقابل اسم مشتریان پیشنهاد می کنم لحاظ کنید؛ شامل تحصیلات، سلامتی، سابقه، حجم کسب وکار، تفریحات و محل زندگی است. زمانیکه با مشتری تماس می گیریم باید تا حد ممکن اطلاعاتمون را از وی بالا برده باشیم. احتمالا نام و نام خانوادگی و اسم شرکتش و یا در بهترین حالت ایمیل و آدرس وبسایتش را باید بدانیم. اگر  مشتری جزع پیمانکاران اصلی می باشد؛ آیا پیش از این برای آنها پروژه ای انجام داده اید؟ اگر آره، سوابق شما برای ارائه باید بر اساس پروژه های انجام شده برای آن شرکت باشد و اگر شما قبلا برای آنها کار نکرده اید؛ مکان یابی کنید و سعی کنید پروژه هایی که در محله آنها انجام داده اید را معرفی کنید. امکان دارد آنها پروژه را بشناسند و اگر نشناسند بروند و به آن سر بزنند.  اگر شما برای آن شرکت و یا در آن منطقه جغرافیایی پروژه ای انجام نداده اید، یک گشت و گذار در وب سایت آنها احتمالا برای شما مفید خواهد بود و مناطقی که آنها کار کرده اند و یا برایشان جذاب است را می توانید پیدا کنید و برای همین است که شما باید نام وب سایت آنها را همانند اسم و فامیل و ایمیلشان داشته باشید. اگر پاسخ خود را در سایت آنها گرفتید و مشتری مثلا بر روی انجام پروژه هایی مثل هتل علاقه مند است تا خانه های آپارتمانی، میتوانید نمونه پروژه های تامین سنگ برای  هتل هایی که انجام داده اید را معرفی کنید.

 

فروش سنگ

 

تنظیم رزومه:

در معرفی سوابق خود همانطور که اشاره کردم؛ توضیحات را خلاصه کنید و اجازه دهید عکس ها کل ماجرا را جلو ببرند. البته می بایست عکاسان استخدامی به کارشان کاملا مهارت داشته باشند تا تاثیر کار خود را ببینید. شرکت من، Front Elevation ، زمانی که تاسیس شد کلی عکاس را برای معرفی سوابق کاری به پروژه هایی که به انجام رسانده بودیم فرستادیم. برای کار عکاسی ما نزدیک به 10 هزار یورو فقط برای خرید تجهیزات هزینه کردیم. اما گرفتن عکس های دیجیتالی کار را برای همه راحت تر و کیفیت عکس ها را بالاتر برده است. البته این کار با تجهیزات کم کیفیت امکان پذیر نیست و احتیاج به هزینه های بالایی است. وقتیکه شما عکسی از نمونه کار خود برای مشتری ارسال می کنید، آن عکس حرف های زیادی را از تصورات شما به وی بازگو می کند. شما می توانید با نرم افزار های ویرایش عکس و یا سایت های ویرایش عکس آنلاین یک دستی بر روی عکس گرفته شده بکشید و حتی بهتر از واقعیت آن را به مشتری نمایش دهید و در آخر عکسهای گرفته شده و با کیفیت را با یک متن مناسب معرفی نمایید در این صورت قطعا جواب مناسب تری از مشتری خواهید گرفت و به صورت معجزه آسایی این حرکت، شانس شما را برای جذب مشتری افزایش می دهد.

 

به منظور خرید سنگ دلخواه خود و استعلام از قیمت روز به بخش خرید سنگ مراجعه نمایید، در این بخش تامین کنندگان سنگ از سراسر کشور قیمت و نحوه فروش محصولات خود را ارائه کرده اند.

 

مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می کنیم

 

مطالب با موضوعات مشابه
 مطالب با موضوعات دیگر

 

با پیشنهادات و انتقادات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری کنید

 

کلیدواژه ها: بازاريابي سنگ, فروش سنگ