چطور از سنگ های محلی برای طراحی باغ استفاده کنیم؟

نوشته شده توسط : ادمين ديجي سنگ در : 1396/12/1 14:19 (2467 نمایش)

سنگ های موجود در منابع محلی موادی پایدار برای زیبا سازی باغ هستند، زمانی که به فکر مصالح برای طراحی باغ خود هستید، حتما به شکل ها، ابعاد و رنگ های مختلف سنگ های محلی که در آن زندگی می کنید فکر کنید و دقت کنید که از کدام یک در چه بخش و به چه صورت می توانید استفاده کنید. انواع مختلف آنها را می توانید ترکیب، تا برای معابر، دیوار ها، آب نماها و دیگر بخش ها مورد استفاده قرار بگیرند.

 

سنگ محلی در باغ

 

 

سنگ های محلی به صورت کوپ و یا تکه های مختلف در معادن یافت می شوند این سنگ های لاشه، با توجه به رنگ و ابعاد شان دسته بندی می شوند. و سنگ هایی با ابعاد بزرگ و متوسط در دسته بندی های مختلف مثل 3 و 6 اینچی جهت استفاده در طراحی و ساخت باغ می توانند مورد استفاده قرار گیرند. در تصویر زیر مسیر عبور در باغ را مشاهده می کنید که با سنگ های محلی و به ابعاد مختلف ساخته شده که فاصله چند اینچی بین آنها توسط ماسه پر شده و تبدیل به محلی مناسب برای رشد گیاهان شده است.

 

 

سنگ محلی در باغ

 

به دلیل تنوع زیاد سنگ های محلی، تعیین قیمت برای آنها بسیار مشکل است، این گونه سنگ ها بسته به فراوانی، ابعاد، نوع پرداخت سطح، رنگ و سختی استخراجشان قیمت گذاری می شوند. برای مثال، قیمت گرانیت وابسته به رنگ های مختلف آن متفاوت می باشد چرا که رنگ های آن در مناطق مختلف دارای فراوانی گوناگونی می باشد. چیزی که در تصویر بالا نمایش داده شده یک معبر ساخته شده با تکه های مستطیلی سنگ گرانیت است این رنگ گرانیت در منطقه شمال شرقی امریکا به فراوانی یافت می شود، ولی شکل خاص آنها باعث تفاوت در قیمتشان می شود. سنگ هایی که برش می خورند تا به ابعاد معینی برسند و یا پرداخت می شوند، همواره گران تر از دیگر سنگ ها می باشند. سنگ های کوچک و گرد کمترین قیمت را دارند، چرا که پرداخت آنها کمتر و برش نمی خورند.

 

سنگ محلی در باغ

 

از مزایا سنگ های محلی، عمر طولانی مدت، قابلیت استفاده مجدد و پایداری بالای آن ها می باشد، که باعث می شود برای دیوارها و سنگ فرش معابر در باغ از آنها استفاده کرد همچنین می توان از ترکیب ابعاد و اشکال مختلف آنها برای کاربردهای متنوع استفاده نمود.

از معایب سنگ های محلی می توان به هزینه اولیه بیشتر آنها در مقایسه با چوب و یا دیگر مواد موجود در طبیعت نام برد و برای طراحی های ویژه و با جزییات، نیاز به یک بنای حرفه ای است تا طرح مد نظر را با کیفیت بالا اجرا کند؛ که ممکن است استادکار حرفه ای در دسترس نباشد، کار کردن با سنگ های محلی معمولا نیاز به کارگر دارد و باعث می شود هزینه نصب آنها بالا باشد در زیر تصاویر لاشه سنگ های بزرگی را مشاهده می کنید که با لبه های گرد و یا نوک تیز برای ساخت پله و معابر مورد استفاده قرار گرفته اند.

 

سنگ محلی در باغ

 

انواع مختلف سنگ را میتوان در تزئین باغ و یا ویلای خود استفاده کنید که نمونه هاای از آن سنگ های صاف و باریکی است که با استخراج و یا شکاف طبیعی صخره ها تولید می شوند که به آنها لاشه سنگ گفته می شود و با ابعاد عریض و لبه های بی نظم برای پله و محل عبور بسیار مناسب می باشند. همانطور که در تصویر بالا نیز نشان داده شد اینگونه سنگ ها دارای شکل های بی نظم، ابعاد بزرگ با کناره های زاویه دار و یا گرد می باشند و می توانند به تنهایی یا در ترکیب با سنگ های کوچک دیگر مورد استفاده قرار بگیرند. دیگر سنگ قابل استفاده در ساخت باغ و یا ویلا، سنگ های ساختمانی می باشند که برای سنگ فرش مورد استفاده قرار می گیرند، اینگونه سنگ ها دارای سطحی صاف و مسطح بوده و به شکل های مستطیلی و با لبه های صاف در کنار یکدیگر نصب می شوند و با قرار دادن نمونه های ضخیم این گونه سنگ ها میتوان دیوار ساخت و نمونه های باریک آن را به عنوان روکش دیوار استفاده می کنند.

خرده سنگ هایی که از خرد شدن صخره به تکه های کوچک ایجاد می شوند، دارای ابعاد مختلفی بوده و به همراه نام سنگ اصلی شناخته می شوند، مثل خرده سنگ های سنگ آهکی، این خرده سنگ ها در تمامی محل هایی که ماسه سنگ استفاده می شود، کاربرد دارندو در مقاله ده ایده طراحی باغ با سنگ ریزه  نمونه های مختلفی از باغ های طراحی شده با سنگ ریزه نمایش داده شده است

بهترین گزینه برای ساخت دیوار باغ همه سنگ ها از ابعاد متوسط تا کوچک که به جای استخراج از سطح زمین جمع آوری می شوند؛ می باشند.

 

سنگ محلی در باغ

 

سنگ های محلی طول عمر بالایی دارند. شما هیچ گاه نیاز به دور ریختن آنها نخواهید داشت، چرا که می توانید بارها و بارها آنها را مورد استفاده قرار دهید.

 

سنگ محلی در باغ

 

چطور سنگ محلی دلخواهمان را بیابیم؟ سنگ های موجود در منابع طبیعی، وابسته به منطقه و شرایط ژئولوژیکی متفاوت می باشند، گرانیت ها بیشتر در شمال شرقی امریکا و سنگ های آهکی و صخره های رسوبی بیشتر در جنوب شرقی و غرب امریکا یافت می شوند و در سواحل غربی امریکا و کوه های راکی، کوارتز، سنگ آهک و بازالت بیشترین نوع سنگ مشاهده شده می باشند.

پیش از طراحی ایده بهتر است یک بازدید از مراکز فروش مصالح ساختمانی موجود در محدوده مکانی که در آن قصد ساخت دارید انجام دهید، دیدن سنگ های محلی موجود در منطقه می توانند الهام بخش کاری باشند که می خواهید انجام دهید،  اگر بازدید از محیط آلوده و یا خاکی مصالح فروشی برای شما مناسب نیست، یک متخصص را به کار بگیرید تا برایتان این عمل را انجام دهد.

 

سنگ محلی در باغ

 

برای استفاده هر چه بهتر از سنگ های محلی برای باغ خود به دنبال پاسخ پرسش های زیر باشید: 

آیا داخل باغ، سنگ های لاشه و قلوه سنگ به صورت طبیعی یافت می شوند؟ اگر در باغ چنین سنگ هایی وجود دارند، می توانند الگویی برای انتخاب رنگ و طرح سنگ های مورد نیازتان برای ساخت و ساز باشند، در صورت عدم توجه به سنگ های موجود، می توانید سنگ های قبلی را برای استفاده در جای دیگر منتقل کنید و از اول طراحی فضای خود را انجام دهید. سنگ های طبیعی قادر هستند تا با خاک و توپوگرافی محل تطبیق یابند. بگذارید تا زمین، الهام بخش رنگ و شکل سنگی باشد که می خواهید انتخاب کنید. در کجا احتیاج به دیوار دائمی دارید؟ سنگ های محلی برای استفاده در دیوار بسیار عالی می باشند. اگر در نظر دارید که برای یک پروژه دست به کار شوید و از سنگ های محلی استفاده کنید، خودتان می توانید سنگ های کوچک تر را برای استفاده در معابر و آب نماها به کار گیرید ولی برای کاربری های خاص، مثل پاسیو و دیواره های بزرگ، که احتیاج به استفاده از سنگ های با ابعاد بزرگ  می باشد، بهتر است که از کمک یک متخصص در مورد طراحی، برنامه ریزی و ساخت آن مشورت بگیرید.

 

سنگ محلی در باغ

 

چیزی که در اینجا نمایش داده شده، استفاده بسیار مناسب از چندین نوع سنگ در کنار یکدیگر است، همه با رنگ هایی مشابه ولی با کاربری های مختلف. سنگ های صاف و هم سطح ولی بی نظم برای ساخت معابر استفاده شده اند، و در لبه پلکان از سنگ های بلندی که برش خورده اند و دارای ابعاد مشخص و سطح صاف و یکنواختی هستند استفاده شده  و جلوتر در حاشیه پیاده رو  یک تخته سنگ بزرگ را نیز از همان نوع سنگ مشاهده می کنید.

 

به منظور خرید سنگ دلخواه خود و استعلام از قیمت روز به بخش خرید سنگ مراجعه نمایید در این بخش تامین کنندگان سنگ از سراسر کشور قیمت و نحوه فروش محصولات خود را ارائه کرده اند.

 

مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد  می کنیم:

 

مطالب با موضوعات مشابه
مطالب با موضوعات دیگر

 

با پیشنهادات و انتقادات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری کنید.

 

کلیدواژه ها: طراحي باغ, سنگ محلي, سنگ لاشه, قلوه سنگ