چرا سنگ های استرالیایی بهترین مصالح برای استفاده در این کشورند؟

نوشته شده توسط : در : 1396/10/12 14:14 (1706 نمایش)

تولید هر نوع از مصالح مورد استفاده در ساختمان سازی، چه طبیعی و چه ساخته ی دست بشر، چه محصول داخلی باشد و چه محصول وارداتی ، چه مواد دسته اول باشد و چه مواد بازیافت شده، همگی با صرف هزینه از محیط زیست تولید می شوند. یکی از مسائلی که هر  سازنده پروژه ای باید در انتخاب مصالح ساختمانی در نظر بگیرد، محیط زیست و حفظ طولانی مدت منابع طبیعی است که در فرآیند تولید مصرف شده است، در نظر گرفتن و توجه به محیط زیست هرگز محدود به شهر و یا کشور خودمان نباید باشد و باید دانست که رفتار هر یک از ساکنین این سیاره خاکی تاثیری بر خود و دیگر ساکنین این سیاره خاکی می گذارد و محیط زیست بشر با هیچ مرز بندی قابل جدا سازی نمی باشد.

 

سنگ در استرالیا

 

همانطور که می دانید یک رابطه معکوس بین شدت آسیب وارد شده به محیط زیست در حین فرآیند تولید یک محصول و قیمت تمام شده آن وجود دارد. هرچه در فرآیند تولید به محیط زیست آسیب بیشتری وارد شود، قیمت نهایی کاهش می یابد و متاسفانه با حفظ محیط زیست قیمت تمام شده افزایش می یابد. خب تعادل در کجا قرار دارد؟ چگونه می توانیم مطمئن باشیم که مصالحی که انتخاب می کنیم یک مصالح دوست دار محیط زیست است؟ پاسخ این پرسش بسیار ساده است، هر جا که امکان استفاده از مصالح محلی وجود دارد، برای حمل و نقل مصالح محلی در وقت و انرژی مصرفی صرفه جویی می شود. در استرالیا قوانین استخراج سنگ ساختمانی سخت گیرانه ای تصویب شده و استخراج سنگ بدون رعایت این قوانین امکان پذیر نمی باشد و تمامی مراحل استخراج با نظارت شدید دولت صورت می گیرد و این امر باعث شده تا کمترین میزان آلایندگی برای محیط زیست ایجاد شود. سنگ های تولیدی در استرالیا برای مصرف در داخل استرالیا مسافت کمی را طی می کنند و این خود باعث کاهش انتشار گازهای کربنی می شود که موجب تخریب کمتر محیط زیست می شود و همچنین قیمت تمام شده نیز کاهش می یابد. در نتیجه استفاده از سنگ های طبیعی تولید شده در استرالیا برای استفاده در پروژه هاای که در داخل استرالیا در حال اجرا می باشند، این فرصت را می دهد تا از مصالح خوب و دوست دار محیط زیست استفاده و در عین حال هزینه زیادی نیز پرداخت نشود.

 

به منظور خرید سنگ دلخواه خود و استعلام از قیمت روز به بخش خرید سنگ مراجعه نمایید در این بخش تامین کنندگان سنگ از سراسر کشور قیمت و نحوه فروش محصولات خود را ارائه کرده اند.

 

مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد  می کنیم:

 

مطالب با موضوعات مشابه
مطالب با موضوعات دیگر

 

با پیشنهادات و انتقادات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری کنید.

 

کلیدواژه ها: