هفت مزیت خانه های تمام سنگی

نوشته شده توسط : ادمين ديجي سنگ در : 1396/10/12 10:25 (2795 نمایش)

اگر برای ساخت خانه ای تماما از سنگ مردد هستید، همانطور که در مطلب مزایا و معایب خانه­ تمام سنگی بیان شد، چنین منازلی، دارای مزایا و معایبی است که برای ساخت آنها احتیاج به رعایت اصول فنی می باشد، مصالح ساختمانی و سبک های معماری مختلف، هرکدام مزایای مربوط به خود را دارند و در شرایط گوناگون می توانند بهترین انتخاب باشند، ولی با این حال، استفاده از سنگ طبیعی مزایایی دارد که توصیه می شود توجه خاصی در ساختمان‏ سازی به این عنصر شود که در ادامه به آن اشاره می شود. برای ساخت خانه ای سنگی، علاوه بر سنگ، تنها به سیمان، شن و ماسه و مقداری فولاد برای ساخت گوشه ها و سردرها نیاز خواهید داشت. هرچند قیمت سیمان و میلگرد رو به افزایش است ولی با هزینه ا‏ی خیلی کم می توانید دیوارهاای از سنگ بسازید با ما همراه باشید تا هفت مزیت خانه های تمام سنگی را مرور کنیم ولی پیش از آن شمارا به دیدن کلیپ زیر دعوت می کنم. در این فیلم شما شاهد معرفی و بازدید از خانه ای تمام سنگی خواهید بود که به صورت کاملاً مدرن طراحی و ساخته شده و از امکانات و تجهیزات روز برای رفاه ساکنین آن استفاده شده است و همراه با یک سبک زندگی مدرن شاهد وجود آرامش و  روح  طبیعت در تمامی قسمت های این خانه به علت استفاده از سنگ طبیعی هستیم.

 

 

 

 

یک - سنگ های ساختمانی انواع مختلفی دارند و برای ساختمان سازی از انواع مختلف سنگ می توان استفاده نمود، بعضی از آنها مانند سنگ لاشه و سنگ کوهی، تقریبا در همه جا به راحتی یافت می شوند و جمع‏ آوری آن‏ها نیز معمولاً بدون هزینه است حتی امکان جمع ‏آوری رایگان سنگ از زمین‏های دولتی نیز وجود دارد. با این حال، از آنجا که "یافتن و جستجوی سنگ ساختمانی" در حال حاضر روشی معمول نیست، مقررات حاکم برای چنین فعالیت‏هایی معمولا مبهم است و یا اصلا وجود ندارد؛ بنابراین قبل از جمع‏ آوری سنگ حتما تحقیقات محلی انجام دهید. برخی معادن سنگ ساختمانی نیز اجازه می‏دهند تا از میان توده سنگ‏های تراشیده نشده ، که قیمت زیادی ندارند، سنگ های دلخواه خود را دستچین کنید و یا با قیمتی مناسب برایتان به محل ارسال می کنند. البته در صورتی که یک قطعه زمین سنگی داشته باشید بهترین منبع سنگ ساختمان می تواند زمین شخصی خودتان باشد.

 

دو - بر خلاف باور رایج ، ساختمان‏سازی با سنگ بسیار ساده است. با استفاده از روش‏های مدرن سنگ بری، دیگر نیازی به تجربه سنگ تراشی با دست نیست. دفترچه‏ راهنمای بهترین سیستم‏های سنگ تراشی را می توان در کتاب The Owner-Builder s Guide to Stone Masonry به نویسندگی Ken Kern, Steve Magers و Lou Penfield یافت . توصیه می شود قبل از شروع به کار این کتاب خوانده شود . [کتاب‏های مشابه مناسب برای سنگ تراشان مبتدی با عنوان‏های The Forgotten Art of Building a Stone Wall نوشته‏ Curtis P . Fields و Build Your Own Stone House Using the Easy Slipformed Method نوشته‏ Karl و Sue Schwenke نیز موجود هستند] .

 

سه – سنگ دارای خواص بسیار مناسبی است. سنگ‏ها با دوام، نسوز، مقاوم در برابر حشرات و جانوران موذی بوده و پوسیده نمی‏شوند. در حالیکه اسکلت چوبی ساختمان، پس از گذشت حدود 50 سال شروع به پوسیدگی و خراب شدن می‏کنند، ولی سازه‏ های سنگی برای قرن‏ها وضعیت خود را حفظ می‏کنند. ( البته شما برای چنین مدت طولانی در خانه خود زندگی نخواهید کرد اما نوه و نتیجه‏ های شما ممکن است در آن بمانند که قطعا کمکی به صرفه جویی در هزینه های ساخت برای نسل های بعدی شما است) خانه‏ سنگی در آتش از بین نمی‏رود، اما حتی اگر ساختارهای چوبی خانه با آتش بسوزند، می توان از بدنه‏ سنگی ساختمان مجددا شروع به ساختن کرد . به دلیل خواص مناسب سنگ، در حالی که دیگران ممکن است درگیر مشکلاتی از قبیل زمان، هزینه، مبارزه با موریانه و جوندگان، و پوسیدگی ساختمانشان باشند، ولی شما می توانید تا ده‏ ها سال، پشت دیوارهای سنگی غیر قابل نفوذ خود بنشینید و در ساختمان خود استراحت کنید .

 

خانه ای تماما سنگی

 

چهار – به دلیل استقامت بالای سنگ، نیازی به تعمیر و نگهداری آنها نمی باشد. سنگ طبیعی به شکل ها، اندازه‏ ها، رنگ‏ها و تکسچرهای مختلفی در می ‏آیند؛ ظاهر نهایی سنگ، توسط ابتکار و خلاقیت سازندگان آن قابل تغییر است و یکی دیگر از مزیت‏های استفاده از سنگ ساختمانی عدم وجود هرگونه نگرانی درباره تعمیر و نگهداری سنگ پس از اتمام ساخت و ساز می باشد و نیازی به رنگ کردن مجدد، نصب ناودان‏های گران‏قیمت، تعمیر سطح و... نیست و برای سال‏ها همان زیبایی و رنگ اولیه خود را حفظ خواهد کرد و ساختمان شما همچون روز اول زیبا می ماند.

 

 

پنج - سنگ می تواند به عنوان یک عایق بسیار خوب عمل کند. با وجود بحران رو به رشد انرژی، بعضا با استفاده از سنگ در ساختمان مخالفت می شود، چرا که سنگ به عنوان یک عایق خوب در نظر گرفته نمی شود ولی، حداقل در آب و هوای معتدل، دیوار سنگی باعث راحتی بیش‏تر می شود. سنگ‏ها در طول روز به آرامی گرم می‏ شوند و تا ساعات اولیه شب گرما دریافت شده را از خود ساطع می‏کنند. همچنین دیوارهایی که در طول شب سرد شده ‏اند، هنگام روز قسمت‏های داخلی ساختمان را خنک نگه می‏دارند و ساختمان در تمام ایام شبانه روز دارای شرایط و دمای متعادل می شود. البته در مناطقی با گرما و یا سرمای شدید، با کمی هزینه می توان عایق محافظتی اضافه تری برای ساختمان ایجاد نمود، که این‏گونه عایق های حرارتی در ساختمان های ساخته شده با مصالح دیگر نیز لازم می شوند. باید توجه داشت که اگر اطراف در و پنجره ‏های ساختمان به خوبی درزگیری شوند، تاثیر زیادی در حفظ دمای ساختمان گذاشته و هیچ چیز از آن حجم سنگ نمی تواند به داخل ساختمان نفوذ کند.

 

شش - ساختمانهای سنگی در سلیقه و نظر عموم پسندیده و زیبا شناخته شده اند و سمبل کاخ و قلعه ای مجلل می باشند. هرچند ساختمانهای تمام سنگی نسبتاً کمی وجود دارند، ولی قدمت طولانی این بنا ها باعث شده که قابل احترام باشند .

 

هفت - خانه های سنگی می توانند قیمت فروش بالایی داشته باشند. وقتی که با تلاش بی وقفه توده ای از سنگ را به یک خانه و ساختمان شخصی خود تبدیل می‏کنید، ممکن است به هیچ وجه قصد کنار گذاشتن آن ساختمان را نداشته باشید ولی با این حال، اهداف و شرایط زندگی می توانند تغییر کنند؛ و هر زمان که تصمیم به فروش گرفتید، مبلغ ساختمان می تواند کمک شایانی به شما کند. همان‏طور که قبلا گفته شد، خانه سنگی به ندرت یافت می شود. این کمیاب بودن، در بازار یک مزیت برای شماست؛ و یک ساختمان سنگی ( که به خوبی ساخته شده باشد ) واقعا زیبا و ارزشمند است .

 

به منظور خرید سنگ دلخواه خود و استعلام از قیمت روز به بخش خرید سنگ مراجعه نمایید در این بخش تامین کنندگان سنگ از سراسر کشور قیمت و نحوه فروش محصولات خود را ارائه کرده اند.

 

مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد  می کنیم:

 

مطالب با موضوعات مشابه
مطالب با موضوعات دیگر

 

 

با پیشنهادات و انتقادات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری کنید.

 

کلیدواژه ها: ساختمان سنگي, خانه سنگي