مصاحبه با کارآفرین انگلیسی صنعت سنگ

نوشته شده توسط : ادمين ديجي سنگ در : 1396/10/10 15:54 (1679 نمایش)

همه ما افراد موفق زیادی را در اطرافمان می شناسیم که در صنعت سنگ فعالیت می کنند و اقدام به کار آفرینی نموده اند، گروه دیجی سنگ برای آشنایی مخاطبین خود با  فضای فعالیت صنعت سنگ در دیگر کشورها اقدام به انتشار مصاحبه مارکوس پپن انگلیسی که یک معدن دار و دارای کارخانه سنگبری است نموده، وی در این مصاحبه سختی ها و مراحل طی نموده در مسیر رشد و ترقی کسب و کار خود را توضیح می دهد. هر فعال صنعت سنگ ساختمانی باید یکی مانند این فرد  را الگوی خود قرار دهد و در ایران نیز مانند چنین افرادی کم نمی باشند.

نام؟

مارکوس پِین

سن؟

49 ساله

کسب و کار شما با چه نامی فعالیت می کند؟

شرکت سنگ هاتن

شرکت شما در کجا واقع شده است؟

در دو شهر نزدیک مرز اسکاتلند (فیش ویک، برویک شایر)

 

کارآفرین صنعت سنگ

 

چه نوع محصول و یا چه خدماتی را ارائه می­دهید؟

با داشتن شش نسل تجربه در استخراج معادن سنگ، اکنون از یک تخته سنگ بزرگ تکه سنگ های تراش خورده و مناسب را تولید می­کنیم. ما معادن خودمان را داریم و در کارخانه سنگبری با تجهیزات و دستگاه های برش به بهترین نحو آنها را فرآوری می کنیم.

 

به چه کسی آن را می­فروشید؟

مشتریان ما مردم عادی و افرادی هستند که دست اندرکار صنعت ساخت و ساز هستند.

 

حجم معاملات سالانه شما تقریباً چقدر است؟

تقریبا 2 میلیون یورو (8 میلیارد و 300 میلیون تومان)

 

چند نفر کارمند و کارگر دارید؟

35 نفر

 

سابقه شروع به کار شرکت شخصی شما به چه زمانی بر می گردد؟

سال 1994 میلادی (1373 شمسی)

 

چی شد که وارد این بازار شدید؟

در آن زمان یک فرصت طلایی به وجود آمد که مکان هایی را در نزدیکی مرز برای احداث کارخانه سنگبری مشخص نمودند و با توجه به موروثی بودن کار با معادن سنگ های طبیعی در خانواده ما و نزدیک به دو قرن حرفه و منبع در آمد خانوادگی ما از این منبع  باعث شد تا مادر و پدرم در سال 1989 میلادی به نزدیکی مرز نقل مکان کنند و خانوادگی سر سختانه در این صنعت شروع به کار کردیم . در آن زمان من در لندن کار می کردم ولی به خاطر راه اندازی کسب و کار شخصی ناچار به مهاجرت به اسکاتلند شدم، در ابتدا ما سنگ را فرآوری و وارد بازار می­کردیم. در طی سال نخست به همراه پدرم؛ کار را پیش بردیم. بعد از سالها من چهار نفر را استخدام کردم. از آنجا به بعد ما هر سال پیشرفت داشتیم. در سال 1999 میلادی ما به مکان فعلی مان نقل مکان کردیم و معدن سنگ سویینتون را دوباره راه اندازی کردیم. قبلا این معدن برای سنگ رسانی به ادینبورگ و آمبرلند شمالی که در مرز قرار دارند؛ استفاده می­شد. بعد از آن ما در سال 2010 معدن سنگ هازلدین را بازگشایی کردیم. در حال حاضر ما تمام انگلستان را ساپورت می­کنیم - از لندن تا شت لند –  و تامین سنگ پروژه های بزرگی همچون دانشگاه ادینبورگ و موزه تاریخ طبیعی لندن را عهده دار هستیم.

 

قبل از راه اندازی کسب و کار شخصی خود، به چه کاری مشغول بودید؟

من در یک شرکت ساخت و ساز در شهر لندن کار می­کردم. من به دانشگاه نرفتم و همواره علاقه من به استخراج سنگ و صنایع ساخت و ساز بود، پس به خاطر همین وقتی تحصیلاتم را در مقطع دبیرستان رها کردم؛ وارد شغل ساخت و ساز در شهر خودم در منطقه ساحل جنوبی شدم و شروع به شاگردی کردم و استاد کارانم از عملکرد من بسیار راضی بودند و به خاطر استعداد بالایم در این شغل توانستم به لندن بروم و در پروژه های ساختمان سازی مشغول شوم و در طی مدت یازده سال در این شهر به نصب سنگ پرداختم و بعد از آن شرکت هاتن را در نقطه مرزی ( جایی که والدینم بعد از فروش معادن سنگ و زمین های کشاورزی شان در جنوب انگلیس به آنجا نقل مکان کرده بودند ) راه اندازی کردم.

 

چطور پول راه اندازی شرکت را فراهم کردید؟

برای خرید اولین دستگاه برش، پولی را از بانک قرض گرفتم و به کمک پدر و مادرم تعهدات لازم را برای شرکت تهیه کردیم به طوری که تا 8 ماه هیچ پولی به خودمان نمی­رسید و تنها می توانستیم اقساطمان را پرداخت کنیم و در ادامه به خودم هفته ای 80 یورو (330 هزارتومان) حقوق می­دادم و هزینه های زندگیم را بسیار کاهش دادم. زمانی که شرکت را راه انداختم من پنجاه درصد، پدرم 48 و مادرم 2درصد از سهم شرکت را در اختیار داشتیم. بسیار خوشحالم که در طی این 22 سال من و پدرم همواره با هم اتفاق نظر داشته ایم. در حال حاضر پدرم 20درصد از سهام شرکت را در اختیار دارد و از همه مهمتر یک حامی بسیار با ارزش و یک شنونده فوق العاده است.

 

بیشترین لذت در کسب و کارتان چیست؟

بیشترین چیزی که من را به هیجان می آورد این است که میبینم چطور کارمندانم با زحمت، برای پیشرفت کار تلاش می کنند. همچنین از دیدن و کمک کردن پیشرفت تیمم لذت میبرم. ما به همراه کارمندانمان بسیار سخت کار می­کنیم. برای آنها تمرینات ویژه و کلاس های بازیابی مهارت می­گذاریم و بر روی تک تک افرادی که برای ما سخت کار می­کنند؛ سرمایه گذاری می­کنیم. همکاری اخیر ما با یک سری از شرکت های مرتبط و سازمان های مربوطه باعث به وجود آمدن آموزش هایی برای تیم مدیریتی و دیگر کارکنان شده است. ما به تازگی فهمیده ایم که کنترل سازمان های مربوطه بر روی  نحوه کار ما می­تواند به شدت مفید باشد. مخصوصاً کمک هایی که از ساندرا کمپل و افرادی که او به ما معرفی کرده است؛ و از وی بسیار سپاسگزاریم.  من به سیاست ها و قوانین دموکراسی در مدیریت بسیار اعتقاد دارم. کارمندان به راحتی می­توانند به طور مستقیم با من دیدار کنند و به آنها اجازه میدهم تا تفکرات و نظراتشان را ارائه دهند. این باعث یک احترام دوطرفه بین من و تیمم شده است.

 

از چه چیزی در کار بیشتر شما را آزار می دهد؟

ما بسیار علاقه مندیم تا سبد محصولات خودمان را افزایش دهیم اما با توجه وضعیت اقتصادی مجبوریم یک سری محدودیت ها را رعایت کنیم و همین گاهی خسته کننده است.

 

آرزوی شما در تجارت چیست؟

ادامه پیشرفت و رشد تا رسیدن به قله خدمات و کیفیت

 

پنج اولویت شما چیست؟

  • توسعه مدیریت و منابع انسانی شرکتم
  • ارتقاء استفاده از ظرفیت های بومی انگلستان
  • بهبود نحوه بازاریابی و ارتباط با مشتری
  • توسعه سبد محصولات
  • ادامه رشد برندمان در صنعت سنگ

 

دولت اسکاتلند چطور به شما کمک می­کند؟

در اسکاتلند ما بسیار خوش شانس هستیم که صدایمان به گوش دولت می­رسد. به هرحال، سیاست ها طوری هستند که از کارخانه های بومی حمایت می شود و دولت بر مزیت های محلی بسیار تاکید دارد.

 

بزرگترین درسی که تا به حال آموختید؛ چه بوده است؟

به عنوان پنجمین نسل از خانواده مان که این کسب و کار را اداره می­کند؛ به همان اندازه که خدمات و محصولات باید بهترین باشند؛ افرادی که در اطراف شما جمع می­شوند بسیار تاثیر گذار هستند. منابع انسانی باید دارای مهارت، استعداد باشند و در زمینه فعالیت خودشان متخصص باشند.

 

به عنوان آخرین سوال، چطور خودتان را آرام می­کنید؟

من از گذراندن زمان با خانواده ام لذت می­برم و گاهی اوقات موتور سواری می­کنم.

 

به منظور خرید سنگ دلخواه خود و استعلام از قیمت روز به بخش خرید سنگ مراجعه نمایید در این بخش تامین کنندگان سنگ از سراسر کشور قیمت و نحوه فروش محصولات خود را ارائه کرده اند.

 

مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد  می کنیم:

 

مطالب با موضوعات مشابه
مطالب با موضوعات دیگر

 

با پیشنهادات و انتقادات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری کنید.

 

کلیدواژه ها: کارآفرين صنعت سنگ