اهداف بازاریابی سنگ با آلن گیل

نوشته شده توسط : DigiSang Admin در : 1396/8/6 10:9 (1919 نمایش)

آلن گِیل مشاور فروش و بازاریابی سنگ، با تخصص در صنایع ساخت و ساز است. او بیشتر از یک دهه در بخش بازاریابی و فروش سنگ کار کرده و در اینجا به توضیح در مورد اینکه چطور با تعیین اهداف بازاریابی می توان  بر روی بازار سنگ تاثیرگذاربود می پردازد.

 

اهداف بازاریابی سنگ

 

آلن گِیل از سال 1993 میلادی در صنعت ساخت و ساز و در بخش بازاریابی و فروش سنگ کار کرده. کارنامه فوق العاده او در همکاری با کارخانه های انگلیسی باعث شد تا او بیش از ده سال در بخش بازاریابی سنگ به خدمت رسانی مشغول باشد. حال او مدیریت شرکت بازاریابی ساخت و ساز Keystone را بر عهده دارد و متخصص بازاریابی آژانس ساخت و ساز است. این آژانس با افرادی که در زمینه ساخت و ساز فعال هستند کار کرده و در بعضی موارد تامین کننده آنها بوده و با بازاریابان تخصصی خود به آنها کمک می کند که فروش و سود ناخالص خود و شرکت های زیر مجموعه را افزایش دهند.

 

اهداف بازاریابی سنگ

 

اول از هرچیز می خواهم تشکر گرم خودم را به پاول اسکات به خاطر کمک های بی نظیرش در بخش های قبلی این ستون، تقدیم کنم.

و می خواهم به همه بگویم که امیدوارم روزهای قشنگی در پیش داشته باشید.

امروز می خواهم در مورد مرور اهداف بازاریابی در صنعت سنگ صحبت کنم.

من در بازاریابی سنگ خیلی طرفدار این همه رسمی بودن نیستم اما خیلی از افراد آن را جدی می گیرند و آن را ول نمی کنند!

اما در عوض من از طرفداران پروپا قرص تعیین اهداف در بازاریابی سنگ هستم. بهتر است که بگویم اهداف هـوشمندانه (S.M.A.R.T) که به پنج بخش: خاص (Specific) ، قابل اندازی گیری (Measurable) ، حرکت فعالانه (Action-oriented) ، نگاه واقع گرایانه (Realistic) و ملزم کردن خود از لحاظ زمانی (Time-bound) تقسیم می شوند. من به بررسی اهداف بازاریابی مطابق با این آیتم ها بسیار علاقه مندم

بیاییم قبل از رسیدن به آخر سال، اهداف بازاریابی  و تجاری خودمان را مرور و آن ها را در صورت نیاز اصلاح کنیم. پس از الان تا اول فروردین سال آینده گاهی اوقات در خصوص این موضوع فکر کنید، آن را بالا پایین کرده و با تیم خود راجع به آن بحث و گفتگو داشته باشید. از زمانی که بررسی اهداف بازاریابی را شروع خواهید کرد؛ با آن آشنا خواهید شد؛ با آن خوشحال خواهید بود و بیشتر وقت ها آن را اجرا خواهید کرد.

حالا پاسخ به سوال های زیر در این مورد ضروری به نظر می رسد:

 

چرا باید اهداف بازاریابی را تعریف کنیم؟

تعیین اهداف جدید برای بازاریابی کسب و کار شخصی خودتان و یا برای کسب و کار یک شرکت یک بازی برد برد است. اگر به اهدافتان برسید همه به شما تبریک خواهند گفت. احسنت که به اهداف رسیدید!! اگر هم به اهداف خود نرسیدید؛ این یک بازی برد (کسب تجربه و یادگیری برنده شدن) خواهد بود. شما باید آیتم هایی که برای رسیدن به هدف درست انجام نشده اند و ضعف داشته اید را شناسایی و آنها را بهبود ببخشید تا دفعه بعد شانس شما برای موفقیت بالاتر برود و سپس دوباره تلاش کنید. در این صورت کسب و کار شما پیشرفت خواهد کرد.

 

هدف بازاریابی چه چیزی است؟

من به شما دو گزینه را پیشنهاد می کنم. گزینه اول زمان بیشتری را از شما خواهد گرفت اما قطعا بازده بیشتری خواهد داشت. در این گزینه سعی کنید همواره اهداف کسب و کار خودتان را آپدیت کنید. مطمئن شوید که اهداف بازاریابی شما از قاعده S.M.A.R.T برای تجارت و کسب و کارتان پیروی می کنند. اگر شما یک برنامه مشخص برای کسب و کارتان ندارید و یا برای به روز کردن اهدافتان دنبال نسخه ای با زحمت کمتری هستید باید گزینه دوم را در پیش بگیرید، در این روش یک هدف بازاریابی که از لحاظ مالی قابل سنجش باشد و از قاعده S.M.A.R.T هم پیروی کند؛ را مشخص کنید. چیزهای ساده ای مثل فروش را ده درصد افزایش و یا سود ناخالص را در حدود 3 درصد افزایش دهید. یا حتی می توانید بر روی پیشرفت یک بخش یا یک خط تولید از کسب و کارتان تمرکز کنید.

 

چطور به اهداف بازاریابی خود برسیم؟

وقتی شما خود را برای رسیدن به یک هدف آماده کرده اید، به راحتی می توانید بفهمید که آن را چطور شروع کنید زیرا آن را قبلا در ذهن خود انجام داده اید. شما می توانید به نوشته های قدیمی من در فوریه 2013 مراجعه و متوجه شوید که چه می گویم. میدونم که بعضی از شماها نسخه های قدیمی مجلات را سال ها نگه می دارید. اگر شما از این دست افراد نیستید می توانید نسخه آنلاین آن را در bit.ly/AG-resolutions پیدا کنید.

 

اگر برای شما مشخص کردن اهداف بازاریابی مطابق مراحل فوق مشکل است می توانید از مدل S.M.A.R.T. استفاده کنید اما حتما سه تا شش هدف را برای خود در مورد اینکه "چرا" می خواهید به آنها برسید؛ بنویسید. همچنین یک برنامه بریزید، مهم نیست که چقدر اولیه و ابتدایی باشد.

برای آخرین سخن می خواهم یک نقل قول از خلبان فرانسوی و نویسنده مشهور، آنتوان دوسنت اگزوپری برای شما داشته باشم:

یک هدف، بدون برنامه ریزی، فقط یک آرزوست.

 

به منظور خرید سنگ دلخواه خود و استعلام از قیمت روز به بخش خرید سنگ مراجعه نمایید در این بخش تامین کنندگان سنگ از سراسر کشور قیمت و نحوه فروش محصولات خود را ارائه کرده اند.

 

مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد  می کنیم:

 

مطالب با موضوعات مشابه
مطالب با موضوعات دیگر

 

با پیشنهادات و انتقادات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری کنید.

 

کلیدواژه ها: اهداف بازاريابي, بازاريابي سنگ, بازاريابي و فروش سنگ, هدف بازاريابي سنگ