بازاریابی سنگ با آلن گِیل

نوشته شده توسط : DigiSang Admin در : 1396/8/4 21:16 (4110 نمایش)

آلن گِیل مشاور فروش و بازاریابی سنگ ساختمانی، با تخصص در صنایع ساخت و ساز می باشد وی بیش از یک دهه در بخش بازاریابی و فروش سنگ فعالیت کرده وی در این مطلب حاصل تجربیات خود را با چند توصیه در خصوص نحوه صحیح بازاریابی سنگ با ما به اشتراک می گذارد. بازاریابی سنگ ساختمانی یکی از گلو گاه های اصلی تجارت سنگ می باشد که با اجرای صحیح آن تضمین تولید سنگ را به همراه خواهد داشت و در شرایط رکود، تولید کنندگانی موفق هستند که دارای تیم بازاریاب سنگ تخصصی و آموزش دیده ای می باشند.

 

بازاریابی سنگ

 

آلن گِیل از سال 1993 میلادی در صنعت ساخت و ساز و در بخش بازاریابی و فروش سنگ کار کرده. کارنامه فوق العاده او در همکاری با کارخانه های انگلیسی باعث شد تا او بیش از ده سال در بخش بازاریابی سنگ به خدمت رسانی مشغول باشد. حال او مدیریت شرکت بازاریابی ساخت و ساز Keystone را بر عهده دارد و متخصص بازاریابی آژانس ساخت و ساز است. این آژانس با افرادی که در زمینه ساخت و ساز فعال هستند کار کرده و در بعضی موارد تامین کننده آنها بوده و با بازاریابان تخصصی خود به آنها کمک می کند که فروش و سود ناخالص خود و شرکت های زیر مجموعه خود را افزایش دهند.

آلن تعریف می کند، هفته پیش زمانی که از کنار پیاده رو در شهر لندن قدم زنان پیش میرفتم یک پوستر بر روی پنجره جامعه ساختمان های محلی توجه من را به خودش جلب کرد. تیتر پوستر به این شکل بود: ما به سرمایه گذاری در تیم بازاریاب حرفه ای خود ادامه می دهیم چون مواجهه رو در رو بهتر است. این جمله من را به این فکر انداخت که ما راه های زیادی برای ارتباط با مشتریانمان داریم. در بازاریابی سنگ سالها کانال ارتباط فروشندگان با مشتریان از طریق نامه، تماس تلفنی و یا ملاقات حضوری بوده ولی اکنون در عصر انقلاب دیجیتالی می توانیم ایمیل بزنیم، از تلگرام و شبکه های اجتماعی دیگر استفاده کنیم و چهره یکدیگر را ببینیم و تصویر نمونه های سنگ را به صورت آنلاین ارسال کنیم. حتی من پیش بینی می کنم در آینده گزینه های دیگری نیز برای انتخاب نحوه برقراری ارتباط وجود داشته باشد. بنابراین برای موفقیت در بازاریابی سنگ اسلحه خودتان را با دقت انتخاب و مطمئن شوید که با چاقو به جنگ تفنگ نرفته باشید!

آیا صحنه ای در فیلم مهاجمان کشتی گم شده را به یاد دارید؟ در آن صحنه ایندیانا جونز با تفنگ به حریفش که شمشیر داشت شلیک کرد. مرد با مهارت قابل توجه چرخید و شمشیرش را پرتاب کرد اما او شمشیر را به جنگ تفنگ آورده بود. قطعا او شکست خورد و تنها اشتباه او این بود که ایندیانا با خودش تفنگ آورده بود و اون تنها اسلحه اش شمشیرش بود!

در مبارزه، تفنگ شمشیر را شکست می دهد و شمشیر، چاقو را. در تجارت و بازاریابی سنگ ارتباط رو در رو، تماس های تلفنی و تماس های تلفنی پیام های نوشتاری (که شامل نامه، ایمیل ، پیامک و موارد مشابه است) را شکست می دهند.

روزانه ایمیل ها و پیامک های متعددی از بازاریابان سنگ به دست من می رسد که بسیار طولانی و دقیق تنظیم شده اند در صورتیکه خیلی بهتر بود تا با من تماس می گرفتند.

من نمیگم که از ایمیل، پیامک و یا شبکه های اجتماعی جهت بازاریابی سنگ استفاده نکنید بلکه چیزی که من میگم این هستش:

 

دو نکته مهم در بازاریابی سنگ

 

1- در بازاریابی سنگ، برای هر مشتری کانال مخصوص به خودش را انتخاب کنید، یعنی روشی را برای ارتباط با وی برگزینید که رضایت بیشتری دارد و احساس راحتی بیشتری می کند اگر او برای استعلام قیمت سنگ به شما پیامک زد شما نیز در پاسخ با پیامک به وی پاسخ دهید چون با این کار او احساس راحتی بیشتری می کند و به او اجازه بدهید که از این طریق با شما ارتباط برقرار کند. اگر ارتباط ایمیلی را می پسندند؛ با ایمیل پاسخ بدهید. ولی هرگز پاسخ کسی که با شما تماس می گیرد را با پیامک ندهید. این دقیقا به معنی از دست دادن ارتباط صحیح با مشتری و یکی از مهلک ترین اشتباهات یک بازاریاب سنگ است.

 

2-در بازاریابی سنگ توجه داشته باشید، پیامی که قصد دارید برای مشتری خود ارسال کنید هر چقدر دارای جزئیات بیشتری باشد؛ در انتخاب روش ارتباطی نیز می بایست بیشتر دقت کرد. ارتباط های نوشتاری به راحتی اشتباه درک می شوند. در تماس های تلفنی شما از طرز صحبت کردن و تن صدای طرف مقابل می توانید رفتار ها و نگرش های وی را حدس بزنید، در صورتیکه در ارتباط های نوشتاری هرگز چیزی مشابه این را نخواهید دید. در ارتباط های چهره به چهره نیز شما می توانید زبان بدن و رفتار هایی غیر صحبت کردن را نیز ببینید که هرگز در تماس تلفنی معلوم نخواهند شد و به همین خاطر بود که در ابتدا به بازاریابان سنگ توصیه کردم که دفتر کار خود را ترک کنند و رو در رو به بازاریابی بپردازند.من قصد ندارم که شما را از استفاده از کانال های دیجیتالی منع کنم؛ خود من نیز روزانه از آنها استفاده می کنم. این شبکه ها به کمک ما بازاریابان آمده اند و به ما فرصت استثنایی برای جذب مشتری بیشتر را می دهند ولی این شبکه ها بیشتر برای نگه داشتن مشتریان موجود مناسب می باشند تا جذب مشتری های جدید. مخصوصا زمانیکه موفق شده باشید محموله ای از سنگ به ارزش بیست هزار یورو (83 میلیون تومان) را به یک مشتری بفروشید و به آنها قول خدمات طولانی مدت داده باشید باحفظ ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی به آنها احساس دلگرمی می دهید و شما را در کنار خود احساس می کنند و برای خرید های بعدی، شما اولین گزینه ای هستید که در ذهنشان تداعی می شوید.حفظ ارتباط از طریق کانالهای شبکه اجتماعی و یا تبلیغ در سایت های تخصصی که اطمینان دارید که روزانه افراد متخصص زیادی از آن بازدید می کنند، کمک شایانی جهت افزایش احتمال موفقیت شما در بازاریابی سنگ ایجاد می کند.

اگر با مشتریان معروف و  به نامی سر و کار دارید که روزانه بازاریاب های متعدد سنگ به آنها مراجعه می کنند حتی اگر موفق به فروش سنگ به آنها شده باشید بدون توجه به تکنولوژی های جدید و کانال های برقراری ارتباط دیجیتالی همچون شبکه های اجتماعی و تبلیغات در سایت های اینترنتی پر بازدید در آینده نزدیک، در بین بازاریابان متعدد دیگر فراموش خواهید شد و هیچ تضمینی برای ادامه مراوده شما با این افراد وجود نخواهد داشت. ولی باید توجه داشت که در بازاریابی سنگ تبلیغ در سایتهای تخصصی پر بازدید و شبکه های اجتماعی به تنهایی مثمرثمر نیستند و اگر با مشتریانتان رابطه نزدیک و خوبی دارید؛ با ارتباط های گاه به گاه اما رو در رود می توانید این رابطه را قوت ببخشید که تاثیر بسیار زیادی در موفقیت بازاریابی شما دارد.

 

به منظور خرید سنگ دلخواه خود و استعلام از قیمت روز به بخش خرید سنگ مراجعه نمایید در این بخش تامین کنندگان سنگ از سراسر کشور قیمت و نحوه فروش محصولات خود را ارائه کرده اند.

 

مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می کنیم

 

مطالب با موضوعات مشابه
مطالب با موضوعات دیگر

 

با انتقادات و پیشنهادات خود ما را در ارائه بهتر خدمات یاری کنید

 

کلیدواژه ها: بازاريابي سنگ, فروش سنگ, بازارياب سنگ, بازارياب حرفه اي سنگ