رنگ سنگ در مد سال 2017

نوشته شده توسط : DigiSang Admin در : 1396/8/4 14:32 (8195 نمایش)

بزرگترین طراحان دکوراسیون اعتقاد دارند که مد رنگ، در سال 2017 رنگ های سبز، خاکستری مایل به قهوه ای و بنفش پررنگ می باشد و با توجه به تغیر مد در طراحی، سلیقه مشتریان نیز در انتخاب رنگ سنگ تغییر خواهد کرد. در این مطلب با مصاحبه با بزرگان طراحی دنیا نظر آنها را در مورد رنگ سنگ مناسب و نحوه ایجاد هارمونی مناسب بین رنگ سنگ و رنگ غالب در نظر گرفته دریک سبک طراحی جویا شده ایم.

 

رنگ سنگ در مد 2017

 

در پایان این مطلب خواهیم دید که سبک های مختلف طراحی مانند روزهای تقویم می آیند و می روند؛ ولی از تاثیر اهمیت رنگ در زندگی ما کاسته نمی شود. ساختن هارمونی مناسب با در کنار هم قرار گرفتن صحیح رنگ ها می تواند حس خوب سر زندگی و یک زندگی لوکس را برای ما به ارمغان بیاورد و با توجه به نقش مهم سنگ طبیعی در طراحی دکوراسیون با انتخاب رنگ سنگ مناسب میتوانیم مانع هزینه های مجدد تغیر دکوراسیون شویم.

این سه رنگ به ترتیب توسط طراحان بزرگی به نام های پانتون، شروین ویلیامز و بنجامین مور به عنوان رنگ های مد در طراحی های سال 2017 اعلام شده اند. اگر دقیق تر نگاه کنیم؛ متوجه خواهیم شد که هیچ یک از این رنگ ها حتی به یکدیگر نزدیک هم نیستند و تفاوت فاحشی بین نظر و سلیقه این سه اسطوره بزرگ طراحی وجود دارد که ممکن است باعث سر در گمی طراحان دیگر در انتخاب متریال و رنگ در پروژه هایشان شود ولی رنگ غالب در طراحی تاثیر زیادی بر روی انتخاب رنگ سنگ توسط تجار و دست اندرکاران صنعت ساختمان سازی خواهد گذاشت.

 

 

رنگ سنگ در مد 2017

"براک متز" مالک و سرپرست طراحان شرکت Lane Mettz Design می گوید: تغییرمد رنگ در بازار سنگ های طبیعی کمتر از هر المان دیگری تاثیرگذار است. با توجه به اکثریت سنگ ها که دارای رنگ های خنثی همچون سفید، خاکستری و قهوه ای مایل به خاکستری می باشند، سنگ طبیعی کمتر تحت تاثیر رنگ های مد سال قرار خواهند گرفت.

هیچکس نمی­تواند منکر این شود که رنگ می تواند باعث انتقال انرژی یا آرامش و یا باعث انتقال گرما یا سرما در یک اتاق شود. اما رنگ دیوار، بیشترین تاثیر را در نحوه طراحی دکوراسیون دارد. رنگ سنگ طبیعی بر روی دیواره آشپزخانه باعث می شود که فلزات درون آشپزخانه کمتر احساس صنعتی و ماشینی بودن را انتقال دهند و میتوان تمامی کابینت ها و اجزای آشپزخانه را با سنگ مرمر سفید طراحی کرد و رنگ سنگ مرمر در کنار براقیت فلزات آشپزخانه خودنمایی کند.

 

 

رنگ سنگ در مد 2017

هر سال مد رنگ تحت تاثیر یک سری از فاکتور ها تغییر می یابد، از طبیعت گرفته تا هنر، جو سیاسی، محیط اقتصادی و....ولی چگونه این موارد در سبک طراحی دکوراسیون یک خانه تاثیر گذار می شوند؟

آلیسا باکمن، مشاور طراحی شرکت StoneShop، معتقد است که صاحب خانه ها وب سایت ها و مجلات طراحی را زیر و رو می کنند تا بهترین ایده را که مناسب خانه و طرحشان هست را انتخاب کنند. اما زمانی که به انتخاب رنگ می­ رسند بعضی از افراد مانند شهروندان فیلادلفیا ترجیح می دهند سطح دیوارها و فضای داخلی خانه شان را در رنگ های خنثی نگه دارند و به صورت خیلی کمرنگ از رنگ های شاد مانند سبز و یا رنگ های شبیه جواهرات استفاده می کنند.

باکمن ادامه می دهد: نظرسنجی های انجام شده تاثیر بسزایی بر روی تصمیم گیری نحوه طراحی های ما می گذارد. ما روزانه نظرات مردم را در مورد رنگ ها می پرسیم. این به تصمیمات ما در طراحی کمک شایانی می کند.

مد سال اثر قابل توجهی بر انتخاب رنگ سنگ مورد استفاده در پروژه های ما می گذارد. هرچند که رنگ سنگ تاثیر زیادی در انتخاب آن دارد ولی عامل اصلی نخواهد بود ولی باید به تاثیر آن چه در حال حاضر و چه در طولانی مدت توجه ویژه ای داشت تا پس از مدتی باعث خستگی چشم ساکنین ساختمان نشود.

 

 

 

رنگ سنگ در مد 2017

 

ربکا زاولوف بنیان گذار و سرپرست تیم طراحی شرکت KitchenLab Design موافق است که نوع و جنس سنگ می تواند بر روی بخشی از تصمیمات طراحان و مشتریان اثر بگذارد اما تا وقتی که رنگ سنگ برگزیده توسط طراح را تغییر ندهند وی اعتقاد دارد که رنگ سنگ مهمترین گزینه در انتخاب سنگ است و صحبت خود را بدین نحو ادامه می دهد که این گفته به معنی این نخواهد بود که هیچ محدودیتی بر روی رنگ سنگ انتخابی توسط طراح  نباید اعمال شود بلکه از بین گزینه های رنگ، نوع و جنس برای انتخاب یک سنگ مناسب ابتدا می بایست به رنگ آن توجه نمود.

زاولوف ادامه داد که استفاده از ترکیب سنگهای آهکی و مرمری سفید رنگ در سنگ فرش کف، روش بسیار خوبی برای ایجاد فضای گرم و سرد است ولی هیچ چیزی به زیبایی ترکیب مرمر سیاه با سفید و خاکستری در سنگ فرش خانه نیست.

همچنین متز می­گوید: یکی از خواص جالب توجه سنگ طبیعی احساس زنده بودن و اتصال آن به المان های کلاسیک است که به بهترین شکل این احساس را به انسان القاء می کند. سنگ های طبیعی می توانند فرآوری شوند و به هرشکل در طراحی مورد استفاده قرار گیرند اما چیزی که آنها را از دیگر مواد متمایز می کند امکان استفاده از آنها در بین رنگ های مختلف، فصل ها و سالهای متمادی بدون ایجاد حس خستگی و تکراری شدن می باشد.

 

 

 

رنگ سنگ در مد 2017

 

در فروشگاه باکمن، سنگ های با رنگ سفید و خاکستری استقبال خوبی دارند و بیش از سنگ های قهوه ای مایل به خاکستری در بین مردم جای خود را بازکرده اند. این موضوع نشان می دهد که بیشتر مردم به دنبال سنگهایی با رنگ پس زمینه سفید و رگه های نازک هستند. او توضیح داد که لارن کوبورن مدیرعامل شرکت Lauren Coburn، متخصص طراحی داخلی خانه ها بوده و در امر مشاوره معماری داخلی نیز فعالیت می کند سیاست وی راهنمایی و دادن مشاوره برای انتخاب بهترین رنگ برای هر پروژه اختصاصی می باشد و نه اینکه با مد رنگ سال دیوار همه پروژه ها را به یک رنگ در آورد. او افزود: وقتی مشتری بر روی رنگ سنگ خاصی تاکید می کند؛ من او را تشویق می­کنم تا این رنگ سنگ را از مراکزی که امکان تعویض راحت تری دارند تهیه کند تا در زمان کمتری بتواند سنگ خریداری نموده را با هزینه کمتر تعویض کند. چون در طی مدت فعالیتمان در این صنعت موارد متعددی از مشتریان را دیده ایم که در ابتدا به اصرار خود رنگ سنگ خاصی را انتخاب و پس از مدتی ناچار به تعویض آن شده اند.

 

رنگ سنگ 2017

کوبورن می­گوید: من فهمیده ام که بیشتر مشتری ها دوست دارند در خانه هایشان از سنگ با رنگ خشن استفاده کنند. اما بعد از مدتی از آن خسته شده و آنرا به رنگ های خنثی تغییر می دهند. کوبورن به مشتریان پیشنهاد می­کند که زمانی را صرف کنند و نمونه هایی از سنگ را به محیطی که قصد استفاده از آن را دارند برده و رنگ سنگ دلخواه خود را با تامل بیشتر از بین نمونه ها انتخاب کنند.

در طراحی دکوراسیون بعضی از رنگ ها هستند که به خوبی با سنگ های طبیعی ترکیب می شوند.

زاولوف می گوید (بنفش پر رنگ) رنگی که بنجامین مور پیش بینی کرده، نزدیکترین رنگ به رنگ سال می باشد و در حال حاضر در طراحی های خود بیشتر از رنگ خاکستری استفاده می کند که با سنگ طبیعی ترکیب خوبی را تشکیل می دهند ولی به زودی رنگ بنفش پر رنگ جایگزین آن خواهد شد.

کوبورن به افرادی که با استفاده از رنگ های متمایز در دکوراسیون ساختمان خود بیزار هستند و حاضر به انجام چنین ریسکی نیستند رنگ آبی تیره متمایل به سیاه را به جای سیاه پیشنهاد می کند و می گوید: این رنگ در کنار رنگ سنگ سفید بسیار زیبا خواهد شد.

 

به منظور خرید سنگ دلخواه خود و استعلام از قیمت روز به بخش خرید سنگ مراجعه نمایید در این بخش تامین کنندگان سنگ از سراسر کشور قیمت و نحوه فروش محصولات خود را ارائه کرده اند.

 

مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می کنیم

 

مطالب با موضوعات مشابه
مطالب با موضوعات دیگر

 

با انتقادات و پیشنهادات خود ما را در ارائه بهتر خدمات یاری کنید

 

کلیدواژه ها: رنگ سنگ, مد رنگ, مد رنگ سال 2017, رنگ در دکوراسيون, اهميت رنگ سنگ