معرفی بازارهای سنگ محلات

نوشته شده توسط : DigiSang Admin در : 1396/7/12 12:55 (7327 نمایش)

شهرستان محلات در فاصله 105 کیلومتری شهر اراک واقع شده است که دوازده درصد از ذخایر سنگ تراورتن جهان را در خود جای داده است. در شهرستان محلات با وجود یکصد و پنجاه معدن و هفتاد معدن سنگ زینتی فعال، سالانه بیش از دو و نیم میلیون تن سنگ خام استخراج می شود که این موضوع باعث شده تا شهرستان محلات به عنوان یکی از بزرگترین بازار های سنگ کشور شناخته شود. طبق بررسی های صورت گرفته ذخایر قطعی سنگ تزئینی موجود در شهرستان محلات 30 میلیون تن می باشد و در حال حاضر در حدود دویست و پنجاه واحد سنگبری در شهرستان محلات مشغول به کار بوده که زمینه اشتغال بیش از پنج هزار نفر را در صنعت سنگ ساختمانی ایجاد نموده است و با توجه به منابع عظیم طبیعی و تلاش دست اندرکاران و پرسنل این شهرستان سالانه 12 میلیون متر مربع انواع سنگ گرانیت، مرمریت و تراورتن از شهرستان محلات به بازار عرضه شود که این میزان بیش از دو درصد سنگ ساختمانی و هشت درصد از سنگ تراورتن جهان می باشد.

برپایی سالانه نمایشگاه بین المللی سنگ محلات - نیمور که دهمین دوره آن در مهر ماه 1396 برگزار گردید موجب توجه بیشتر بازرگانان خارجی به سنگ محلات شده و با حضور نمایندگان شرکت های ساختمان سازی، فروش تجهیزات سنگبری و... داخلی و بین المللی در این شهرستان موجب رونق هر چه بیشتر صنعت سنگ در این شهرستان شده است.
شهرستان محلات دارای یکی از مرغوبترین نمونه های سنگ تراورتن بوده که از لحاظ تنوع طرح و رنگ ، صیقل پذیری و برش در بازار جهانی زبان زد خاص و عام می باشد که باعث شده تا به عنوان قطب تراورتن ایران و جهان شناخته شود در حال حاضر شصت درصد از
سنگ تراورتن مورد نیاز بازار داخلی توسط سنگ های تولیدی این شهرستان تامین می شود.

از معادن معروف و شناخته شده سنگ تراورتن محلات میتوان به معادن عباس‌آباد، حاجی‌آباد، دره بخاری، علی‌آباد ، آبگرم آتشکو و تخت مهدی اشاره کرد که به صورت خام و یا فرآوری شده به کشورهایی مانند عراق، ترکیه، ترکمنستان، امارات و آذربایجان صادر می شوند.

در حال حاضر بیست و پنج کارخانه سنگبری در شهرستان محلات وجود دارند که به فناوری روز جهان مجهز شده اند و برای اولین بار در خاورمیانه قادر به برش ستون های سنگی بوده و دارای تجهیزات پیشرفته ساخت شکل های متنوع می باشند.

برای سهولت در دسترسی به بازارهای سنگ شهرستان محلات در زیر آدرس این مراکز ارائه شده است:

 

1- بازار سنگ ارقده محلات

شهرک صنعتی ارقده محلات واقع در محلات کیلومتر 5 جاده خمین

 

بازار سنگ محلات

 

 

2- بازار سنگ صدریه محلات

قطب صنعتی صدریه واقع در دوراهی آبگرم-محلات

 

بازار سنگ محلات

 

3- بازار سنگ شهید حبیبی محلات

قطب صنعتی شهید حبیبی واقع در کیلومتر 10 جاده آبگرم

 

بازار سنگ محلات

 

 

4- بازار سنگ شهید بابایی محلات

شهرک صنعتی شهید بابایی محلات واقع در شهر محلات

 

به منظور خرید سنگ دلخواه خود و استعلام از قیمت روز به بخش خرید سنگ مراجعه نمایید، در این بخش تامین کنندگان سنگ از سراسر کشور قیمت و نحوه فروش محصولات خود را ارائه کرده اند.

 

مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می کنیم

 

مطالب با موضوعات مشابه
مطالب با موضوعات دیگر

 

با انتقادات و پیشنهادات خود ما را در ارائه بهتر خدمات یاری کنید.

 

کلیدواژه ها: سنگ محلات, بازار سنگ محلات, نمايشگاه سنگ محلات, سنگبري هاي محلات, کارخانه هاي سنگ محلات