بازارهای سنگ اصفهان

نوشته شده توسط : DigiSang Admin در : 1396/7/11 15:53 (18393 نمایش)

مراکز فروش و بازارهای سنگ متعددی در استان اصفهان در حال فعالیت می باشند که بیش از نیمی از نیاز سنگ کشور را تامین می کنند. وجود مزایای طبیعی همچون وجود 148 معدن سنگ ساختمانی در این استان و قرار گرفتن در مرکز کشور و دسترسی آسان از تمامی نقاط کشور به این استان موجب توسعه روز افزون بازار سنگ اصفهان شده است که در کنار این مزایای طبیعی وجود کارگران ماهر و مدیران با سابقه درخشان که از دیر باز در صنعت سنگ مشغول بوده اند مزید بر علت شده اند.

اصفهان به دلیل تأمین بیشترین حجم فراوری سنگ ساختمان در کشور به "قطب صنعت سنگ کشور" مشهور است و تبدیل به یکی از مقاصد اصلی معماران و تامین کنندگان مصالح ساختمانی برای خرید سنگ شده است. معماران و تامین کنندگان فرآوانی هستند که برای تامین سنگ ساختمانی مورد نیاز خود حاضر به تحمل رنج سفر و حضور در بازار سنگ اصفهان هستند و این موضوع باعث شده تا در دوران رکود ساختمان سازی، همچنان بازار سنگ اصفهان از رونقی نسبی برخوردار باشد. در این مطلب سعی شده، به معرفی و ارائه آدرس بازارهای سنگ اصفهان پرداخته شود تا مسافرین و خریدارانی که قصد مراجعه به شهر اصفهان را دارند بتوانند برنامه ریزی بهتری داشته و دسترسی راحتی به مراکز اصلی فروش سنگ در اصفهان داشته باشند.

هر ساله با برگزاری نمایشگاه بین المللی سنگ، معادن و صنایع وابسته در شهر اصفهان این شهر مورد توجه دست اندرکاران داخلی و بین المللی صنعت سنگ قرار می گیرد و از اقصی نقاط جهان برای مشاهده آخرین تغییرات و تحولات صنعت سنگ در اصفهان به این نمایشگاه مراجعه و فرصت مناسبی را برای ارتقاء سطح کمی و کیفی این صنعت در اصفهان ایجاد می کنند. سیزدهمین دوره از این نمایشگاه بین المللی در اردیبهشت سال 1396 برگزار شد.

استان اصفهان با دارا بودن بیش از دو هزار واحد سنگبری موفق به تولید سالانه بیش از چهار میلیون و دویست هزار تن سنگ ساختمانی شده است که این میزان بیش از نیمی از تقاضای بازار داخلی می باشد. استان اصفهان با داشتن 148 معدن سنگ ساختمانی متمرکز ترین استان از لحاظ تعداد معادن سنگ ساختمانی در کشور است و موجب فعالیت بیش از دو هزار واحد سنگبری در این استان شده است. استان اصفهان با داشتن تعداد هشتاد و نه عدد معدن سنگ تراورتن بیشترین سهم از این نوع سنگ را در قیاس با دیگر استانهای کشور دارد.

 

1- بازار سنگ محمود آباد

شهرک صنعتی محمودآباد، واقع در اصفهان کیلومتر 5 جاده تهران روبروی پالایشگاه

 

بازار سنگ اصفهان

 

 

2- بازار سنگ دولت آباد

شهرک صنعتی دولت آباد، واقع در اصفهان قطب صنعتی دولت آباد

بازار سنگ اصفهان

 

 

3- بازار سنگ دوشاخ

شهرک صنعتی دوشاخ، واقع در استان اصفهان شهر خمینی شهر منطقه صنعتی دوشاخ

بازار سنگ اصفهان

 

 

4- بازار سنگ رضوانشهر

شهرک صنعتی رضوانشهر، واقع در استان اصفهان شهرستان رضوانشهر

بازار سنگ اصفهان

 

 

5- بازر سنگ سگزی

شهرک صنعتی سگزی، واقع در اصفهان کیلومتر 15 جاده نائین

 

بازار سنگ اصفهان

 

 

6- بازار سنگ میمه

شهرک صنعتی میمه، واقع در استان اصفهان کیلومتر 80 جاده تهران

بازار سنگ اصفهان

 

تاسیس پژوهشکده سنگ اصفهان

 

تشکل های خصوصی و اتاق بازرگانی اصفهان و دانشگاه آزاد خمینی شهر جهت توسعه صنعت سنگ در شهر اصفهان، اقدام به راه اندازی اتاق فکر نموده اند که حاصل این اجماع منتهی به تصویب طرح تشکیل پژوهشکده سنگ شده است که البته دارای مشارکت خارجی نیز می باشد و قرار بر این است که ایتالیایی ها نیز برای عملیاتی شدن این طرح همکاری لازم را انجام دهند. امید است که با اجرایی شدن این طرح بتوان از دانش روز برای ارتقاع فرآیند برش و فرآوری سنگ استفاده نمود.

در این راستا توسط دانشگاه آزاد خمینی شهر دوتفاهم‌نامه مجزا با انجمن صنفی معدن کاران و انجمن سنگ بری ها امضا شده است  و در حدود 10 هکتار زمین و سه هزار مترمربع ساختمان برای تاسیس این پژوهشکده اختصاص داده شده است. 

نحوه  تامین خوراک کارخانه های سنگبری، آموزش نحوه بازاریابی سنگ در بازار داخلی و خارجی و نوآوری های صنعت سنگ از جمله مباحثی است که در پژوهشکده سنگ اصفهان به آن پرداخته خواهد شد و افزودن آزمایشگاه سنگ به این پژوهشکده یکی دیگر از اهداف در نظر گرفته می باشد که برای اجرایی شدن آن احتیاج به سرمایه گذاری و حمایت بیشتری می باشد.

 

به منظور خرید سنگ دلخواه خود و استعلام از قیمت روز به بخش خرید سنگ مراجعه نمایید، در این بخش تامین کنندگان سنگ از سراسر کشور قیمت و نحوه فروش محصولات خود را ارائه کرده اند.

 

مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می کنیم

 

مطالب با موضوعات مشابه
مطالب با موضوعات دیگر

 

با انتقادات و پیشنهادات خود ما را در ارائه بهتر خدمات یاری کنید.

 

کلیدواژه ها: بازار سنگ اصفهان, سنگ اصفهان, نمايشگاه بين المللي سنگ اصفهان, آدرس بازار سنگ اصفهان, آدرس سنگبري هاي اصفهان, سنگبري هاي اصفهان