رونمایی از سه مد جدید در نمایشگاه سنگ ایتالیا

نوشته شده توسط : DigiSang Admin در : 1396/7/6 12:21 (2249 نمایش)

در پایان ماه سپتامبر 2017 مصادف با ابتدای مهر ماه 1396 طراحان از سراسر جهان در بولونیای ایتالیا گرد هم می آیند تا داغ ترین و به روز ترین مدهای کاشی و سنگ را به نمایش بگذارند. انتظار می رود بسیاری از بخش های این نمایشگاه مانند چاپ های سنتی، کاشی های با سایز بزرگ و سنگ طبیعی بسیار مورد توجه قرار گیرند. در ادامه به مدل هایی که قرار است در این نمایشگاه عرضه شوند می پردازیم.


 


نمایشگاه سنگ و سرامیک ایتالیا

سرسای "CERSAIE" چیست؟

نمایشگاه سرسای "CERSAIE" یک رویداد کلیدی برای تمامی فعالین صنعت کاشی و سنگ می باشد. نمایشگاه سرسای یک نمایشگاه بین المللی کاشی و سنگ است که هر ساله در بولونیای ایتالیا برپا شده و در آن شرکت ها از سراسر دنیا جمع می شوند تا محصولاتشان را به نمایش بگذارند. این نمایشگاه یک موقعیت بسیار مناسب برای دیدن آخرین مدل ها و مد های کاشی و سنگ و همچنین الهام گرفتن از آنها برای استفاده در پروژه های مختلف می باشد.

 

نمایشگاه سنگ و سرامیک ایتالیا

 

در نمایشگاه سرسای "CERSAIE"  به شرکت ها این فرصت داده می شود تا از بازخورد دیگران درباره محصولاتشان آگاه شوند و این بازخورد و نظراتی که از دیگران دریافت می کنند میتواند در تصمیم گیری نوع محصول تولیدی به آنها کمک می کند. در این نمایشگاه بازدید کنندگان در این نمایشگاه می توانند آخرین طراحی های کاشی و سرامیک را نیز ببینند.


 

نمایشگاه سنگ و سرامیک ایتالیا
 

 

سبک های مختلف کاشی و سنگ در نمایشگاه سرسای "CERSAIE"

در نمایشگاه سنگ و سرامیک سرسای "CERSAIE" بسیاری از سبکهای مختلف کاشی و سنگ که در صعنت دکوراسیون مورد استفاده است به نمایش گذاشته می شود. شرکت ها از سبک های طراحی قدیمی سنگ و کاشی دور می شوند و به سوی تولید طرح های جدید و مدرن روی می آورند. در این بخش به توضیح برخی از مد ها و گرایش هایی که امسال در نمایشگاه سنگ و کاشی سرسای به نمایش خواهند آمد می پردازیم. اگر در آینده نزدیک پروژه ای دارید که از سنگ و یا سرامیک استفاده می شود مطالعه آخرین متد طراحی می تواند الهام بخش شما باشد

 

1- چاپ طرح های سنتی بر روی سنگ و سرامیک

در سال های اخیر، مهاجرت جهانی مرزهای فرهنگی را کم رنگ تر کرده  و مردم چهار گوشه جهان را به هم رسانیده تا با یکدیگر طرح ها و سمبل های سنتی مرسوم در فرهنگ خود را به اشتراک بگذارند. در نتیجه این امر باعث توسعه طراحی سنتی در جهان شده است. انتظار می رود همانطور که چاپ طرح های سنتی، امروزه بر روی  لباس ها و پارچه های خانگی بسیار رایج شده، کم کم این سبک از طراحی، جای پای خود را در صنعت کاشی و سنگ نیز باز کند. شما از هم اکنون می توانید قسمت هایی از خانه خود را که با سنگ و یا سرامیک به صورت طرح های سنتی کاشی کاری شده است را تجسم نمایید.

امسال در نمایشگاه سنگ و سرامیک سرسای ایتالیا شاهد خواهیم بود که فرمت ها و رنگ های متنوعی از طرح های سنتی حضور خواهند داشت. به ویژه طرح هایی که تم جواهر دارند و با تکه های بزرگ عقیق ساخته شده اند. بسیاری از طرح ها نیز تنها دو رنگ خواهند داشت که از طرح های رنگی به همراه زمینه سفید یا عاجی رنگ استفاده شده است.

 

 

نمایشگاه سنگ و سرامیک ایتالیا

 

2- کاشی ها و سرامیک های بزرگ

در سال 2017 طراحان به فکر بزرگ کردن ابعاد سرامیک و سنگ خواهند افتاد! بزرگترین قطعات پرسلین موجود در بازار بزرگ و بزرگتر خواهند شد. امروزه بزرگترین قطعه های در دسترس در اندازه 63*126 اینچی هستند. این یعنی بیش از 10 فوت بلند هستند! عکس های بسیار زیبایی از بازدید کنندگانی که در کنار این قطعه ها قرار گرفته اند وجود دارد و در مقایسه با این قطعه ها بازدید کنندگان مانند یک مورچه دیده می شوند. ضخامت این قطعات عظیم تنها 6 میلی متر است که آن ها را برای طیف وسیعی از کاربردها مناسب می سازد.

دو سال پیش کاشی های به اندازه 24*48*3.8 اینچی بیش از اندازه بزرگ محسوب می شدند ولی اکنون دیگر این قطعات دارای ابعاد نرمالی می باشند. بیشتر تولید کنندگان سنگ و سرامیک قادر به تولید  محصولاتی در این اندازه می باشند و این امکان برای همه ایجاد شده تا بتوانند خانه و سایر فضاهای خود را با این محصولات تزئین کنند.

کاشی و سرامیک های بزرگ در طرح های مختلف از جمله سنگ و چوب تولید می شوند. شما می توانید سایز های بزرگ تر را از روی خط دوغاب آن ها کوچکتر کنید و بین قطعه های دیگر استفاده کنید تا کار تمام شده دارای ظاهری مرتب تر باشد. استفاده از تکه های کوچک شده سرامیک با سرامیک هایی که دارای طرح سنگ و یا چوب هستند بسیار بهتر انجام پذیر است، چرا که در این طرح ها خطوط زیادی به سمت چپ و راست وجود دارند که باعث محو شدن خطوط بندکشی ناشی از استفاده از قطعات کوچکتر می شوند و در پایان کار اثری غیر طبیعی ایجاد نمی شود و  بندهای بین قطعات سرامیک کاملا محو می شوند.

 

نمایشگاه سنگ و سرامیک ایتالیا

 

3- بازگشت به سنگ های طبیعی

بسیاری از تولید کنندگان یک قدم از این که از کاشی های با طرح سنگ استفاده کنند جلوتر رفته و از سنگ های طبیعی کاشی درست می کنند که این یک پاسخ به تقاضای مشتریان و متخصصین دکوراسیون منزل برای استفاده بیشتر از مواد طبیعی می باشد.

با پذیرش سنگ طبیعی در مراحل تولید کاشی و سرامیک، تولید کنندگان به اصالت خود بازگشتند. برای دهه های طولانی سنگ های طبیعی یک قدرت مطلق در بازار دکوراسیون بودند. اما هنگامی که فن آوری های به شدت نوآورانه پرسلین بازار را به دست آورد، تولید کنندگان کاشی و سرامیک این توانایی را یافتند تا محصولاتی با این تکنولوژی تولید کنند که کاملا به شکل عناصر طبیعی مانند سنگ و چوب می بودند.

اما تولید کنندگان هرگز علاقه خود به سنگ طبیعی را از دست ندادند. اگر چه کاشی های پرسلینی با طرح های چوبی و سنگی می توانند بسیار جذاب باشند اما هرگز اصالت سنگ های طبیعی را نخواهند یافت. به همین علت تولیدکنندگان از بازگشت به استفاده از مواد اولیه طبیعی در فرآیند تولید بسیار خرسند هستند.

یکی از بهترین مواردی  که تا کنون در نمایشگاه سنگ و سرامیک سرسای "CERSAIE" به نمایش در آمده است مجموعه عظیمی از سنگ ها و موزاییک های بافتی است که در آن جدیدترین نسل محصولات سنگ طبیعی با ویژگی های طراحی مدرن پیوند زده شده است تا بتوان الگوها و بافت های بدیعی را در درون سنگ طبیعی ایجاد نمود.

سنگ های طبیعی نیاز به توجه ویژه ای برای نگهداری دارند. راه های بسیار آسان و مفیدی برای نگهداری از سنگ و طرح ها و الگوهای درون آن وجود دارد که میتوان به وسیله آنها زیبایی این محصولات را حفظ نمود.

اگر مشتاق شده اید تا از این طرح ها در دکوراسیون خانه خود استفاده کنید می توانید به این نمایشگاه بیایید و از طرح ها و الگو های مختلف ارائه شده توسط شرکت های دعوت شده استفاده کنید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مکان و نحوه بر گزاری نمایشگاه سنگ و سرامیک سرسای میتوانید در بخش رویدادها، اطلاعات کاملتری کسب نمایید.
 

 

نمایشگاه سنگ و سرامیک ایتالیا

 

به منظور خرید سنگ دلخواه خود و استعلام از قیمت روز به بخش خرید سنگ مراجعه نمایید، در این بخش تامین کنندگان سنگ از سراسر کشور قیمت و نحوه فروش محصولات خود را ارائه کرده اند.

 

مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می کنیم

 

مطالب با موضوعات مشابه
مطالب با موضوعات دیگر

 

با انتقادات و پیشنهادات خود ما را در ارائه بهتر خدمات یاری کنید.

 

کلیدواژه ها: نمايشگاه سنگ سرساي, نمايشگاه سنگ ايتاليا, مد در صنعت سنگ, نمايشگاه سنگ و سراميک ايتاليا