سنگ فرش معابر با سنگ گرانیت

نوشته شده توسط : DigiSang Admin در : 1396/4/3 20:51 (5465 نمایش)

آیا تصمیم به سنگ فرش نمودن یک پیاده رو در باغ و یا فضای سبز منزل خود را دارید!؟ و نمیدانید که از چه متریالی باید استفاده کرد. به خاطر نگهداری آسان و مقاومت بالای سنگ گرانیت نباید به آسانی از این متریال بگذرید.گرانیت یک سنگ مستحکم و با دوام برای سنگ فرش محل عبور و مرور است و به همین علت برای مسیرهای عبور خودرو و مکان های پر تردد بسیار مناسب می باشد و در عین حال پس از نصب احتیاجی به عملیات نگهداری نداشته و در معابر پیاده روی، پاسیو یا تراس های فضای سبز بسیار پایدار عمل می کند.

 

سنگ فرش معابر با سنگ گرانیتی

 

گرانیت از سنگ های نوع آذرین است و  نحوه دانه بندی آن از بین دیگر انواع سنگ قابل تشخیص می باشد و در سراسر جهان در دسترس است که برای اجرای پروژه های ساختمانی، معابر و فضای سبز، بسیار مناسب می باشد. گرانیت همچون سنگ های آهکی یکی از سنگ های قدیمی است، که از زمانهای دور در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گرفته. قیمت نصب شده این سنگ به ازاء هر فوت مربع در بازار جهانی 14 تا 20 دلار می باشد.

 

در تصویر زیر معبر سنگ فرش شده با گرانیت تولیدی از معادن ایالت مینه سوتا امریکا را مشاهده می کنید

 

سنگ فرش معابر با سنگ گرانیتی

 

از مزایای این معبر می توان به عمر طولانی و به شدت پایدار بودن سنگ های استفاده شده، همچنین نگهداری کم، قابل استفاده مجدد بودن سنگ های به کار گرفته و استحکام بالای سنگ های انتخاب شده به قدری که وزن خودرو را تحمل می کند  نام برد.

و از معایب اجرای این معبر می توان به گران بودن آن، به خصوص اگر رنگ خاصی از سنگ گرانیت استفاده شود میتوان بر شمرد.

در تصویر زیر سنگ فرش پیاده رویی را مشاهده می کنید که در بین تکه های گرانیت از خزه پر شده است.

 

سنگف فرش معابر با سنگ گرانیت

 

در تصویر زیر سنگ فرش حیاط مسکونی را مشاهده می کنید که از سه نوع مختلف سنگ گرانیت با رنگ های مختلف ساخته شده است، که در ابعاد یک سان برش خورده و به صورت نا منظم در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.

 

سنگ فرش معابر با سنگ گرانیتی

 

در اینگونه محوطه سازیها، ابعاد سنگ های برش خورده معمولا 3 اینچ در 6 اینچ، 93 اینچ در 9 اینچ و 9 اینچ در 12 اینچ است. سنگ های برش خورده با این ابعاد را میتوان به راحتی با یکدیگر تلفیق نمود و الگو های مختلفی را به دست آورد.

سنگ گرانیت علاوه بر خاکستری رنگ در رنگ های صورتی، سفید، قهوه ای مایل به زرد و سیاه زغالی نیز موجود می باشد. گرانیت های صورتی و سیاه از انواع کم یاب محسوب می شوند که قیمتی بسیار بیش تر از رنگ های دیگر دارند.

پرداخت سطح نهایی: سنگ گرانیت، مشابه سایر انواع سنگ های طبیعی می تواند پرداختی از بسیار یکنواخت و براق تا زبر را دارا باشد ولی برای استفاده در معابر، سطح آن را می بایست به صورت حرارت خورده (فلیم شدهتیشه ای و شکسته شده در آورد.سنگ های گرانیت با  پرداخت صاف و صیقلی برای استفاده به عنوان سنگ فرش مناسب نیستند ولی در عوض برای نصب در دیواره های فضای داخلی ساختمان و آب نما ها بسیار زیبا هستند.

سنگ هایی که دارای سطح صیقلی هستند برای استفاده در فضای باز و به عنوان سنگ فرش، نیاز به تغییر سطح به بافتی زبر دارند که به این منظور تمام و یا بخشی از سطح آن را با شعله می سوزانند که جهت کسب اطلاع بیشتر می توانید به مطالب ارائه شده در توضیح نحوه مضرس کردن مراجعه نمایید.

 

سنگفرش معابر با سنگ گرانیتی

 

نگهداری:

معابر ساخته شده با سنگ گرانیت نیاز چندانی به نگهداری ندارند و تنها بهتر است تا هر چند وقت یکبار با فشار ملایم آب آن را شست و شو داد. اگر بین درزهای سنگ فرش مطابق تصویر بالا فاصله باشد باید برای پر کردن آن از ماسه استفاده نمود تا این فاصله ها همیشه تمیز بمانند.

 

ُنگ فرش معابر با سنگ گرانیت

 

در تصویر بالا بخشی از یک پیاده رو را مشاهده می کنید که تکه سنگ های گرانیت به وسیله تخته سنگ هایی از جنس گرانیت احاطه شده اند و باعث ایجاد تنوع در مسیر یکنواخت و طولانی معبر شده اند.

در تصویر زیر یک پیاده رو سنگ فرش شده با قطعات نازک گرانیت بازیافتی که دارای ترکیب رنگ های صورتی و خاکستری هستند را مشاهده می کنید.

 

سنگ فرش معابر با سنگ گرانیتی

 

دوام:

سنگ های گرانیت دارای طول عمر بالایی بوده، که آن را به یک ماده پایدار و با ثبات تبدیل نموده است. سنگ گرانیت با داشتن استحکام فوق العاده حتی پس از تخریب نیز قابلیت بازیافت مجدد را دارند و برای حفظ قابلیت به کار گیری مجدد سنگ های گرانیت، می توان در زیر و بین قطعات سنگ از ماسه استفاده نمود که این امر باعث افزایش دوام پیاده رو و معبر ساخته شده نیز می شود.

 

به منظور خرید سنگ دلخواه خود و استعلام از قیمت روز به بخش خرید سنگ مراجعه نمایید، در این بخش تامین کنندگان سنگ از سراسر کشور قیمت و نحوه فروش محصولات خود را ارائه کرده اند.

 

مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می کنیم

 

مطالب با موضوعات مشابه
مطالب با موضوعات دیگر

 

با انتقادات و پیشنهادات خود ما را در ارائه بهتر خدمات یاری کنید.

 

کلیدواژه ها: سنگ فرش معابر با سنگ گرانيت, سنگ فرش معابر, دوام معابر, گرانيت, نگهداري از معابر