ده ایده برای طراحی باغ با استفاده از سنگ ریزه

نوشته شده در : 1396/3/10 16:52 (476 نمایش)

شما می توانید با الگو برداری هر یک از سبک های طراحی در نحوه استفاده از  سنگ ریزه معرفی شده در بحش زیر،  فضای سبز  منزل و یا باغ خود را تبدیل به مکانی خاطره انگیز نمایید. سنگ ریزه در طراحی همه کاره و دارای قیمتی مقرون به صرفه می باشد. سنگ ریزه در انواع رنگ ها، بافت ها و اندازه ها به خوبی در معابر و پاسیوها در باغ هایی با طراحی کلاسیک و معاصر قابل اجرا می باشد. برای الهام پذیری جهت اجرای پروژه فضای سبز و یا باغتان، ما در این مطلب 10 نوع ترکیب عناصر محتلف را با سنگ ریزه انتخاب کرده ایم که فوق العاده در طراحی فضای سبز مناسب هستند.

 

 

 

 

 

ده پیشنهاد برای طراحی باغ با سنگ ریزه

1 - استفاده از تخته های سنگ فرش گرانیتی در کنار سنگ ریزه های گرانیتی و  یا آهکی. این نوع طراحی یک حس محشر و کلاسیک را به مخاطب می بخشد. حتی برای انکه بیشتر این منظره را به یکدیگر گره بزنید از سنگ فرش در قسمت های دیگر مثل مسیر خودرو یا زمین اطراف درب ورودی استفاده کنید.

 

 

 

 

ده پیشنهاد برای طراحی باغ با سنگ ریزه

2 - چوب و سنگ طبیعی در کنار سنگ ریزه ها. سنگ ریزه ظاهری سبک تر دارد و همچنین بسیار آسان تر از بسیاری دیگر از مواد دیگر نصب می شوند. در اینجا، رنگ گرم سنگ ریزه ها،  با چوب قرمز رنگ به عنوان لبه پله و حاشیه های سنگی ترکیب شده اند و یک مسیر عبور طبیعی با یک شیب ملایم را ایجاد نموده اند.

نکته: برای جلوگیری از غلط خوردن سنگ ریزه ها در زیر پا، قبل از ریختن سنگ ریزه  از تکه سنگ های چند اینچی به  عنوان زیر کار استفاده نمایید و سپس به ارتفاع یک تا یک و نیم اینچ آن را با سنگ ریزه بپوشانید تا یک پایه مستحکم برای سطوح پله ایجاد کرده باشید.

 

 

 

 

ده پیشنهاد برای طراحی باغ با استفاده از سنگ ریزه

3 - فولاد خرد شده یک گزینه دیگر برای استفاده به عنوان سنگ ریزه است. همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید، مسیری از سنگ ریزه های خورد شده فولادی، بازدیدکننده را از بین گیاهان عبور می دهد و به یک چمن زار هدایت می کند. رنگ تیره و حاشیه تقریبا نامرئی باعث می شوند تا تمام توجه بازدید کننده به گیاهان سرسبز، گل های شمعدانی، گلهای مرمر و یک کلبه رمانتیک  در انتهای باغ معطوف شود.

 

 

 

 

 

ده پیشنهاد برای طراحی باغ با سنگ ریزه

4 - سنگ فرش های بی نظم به همراه سنگ ریزه یک نمای کلاسیک را برای پاسیو و معابر ایجاد می کند. در تصویربالا، رنگ گرم سنگ ریزه ها و تحته های سنگ فرش و ترکیب آنها با در آهنی پشت سر و گیاهان رنگارنگ که در مرز آن قرار دارند این فضای بیرونی و محوطه را به ظاهری مدیترانه ای تبدیل کرده است.

نکته: برای کاهش پخش شدن سنگ ریزه ها به اطراف، می بایست ابتدا یک سطح زیر کار مستحکم ایجاد نمایید و سپس سنگ ریزه ها را روی آن ها قرار دهید. همچنین، به دنبال سنگ ریزه هایی باشید که به شکل بی نظم هستند آنها بهتر از سنگ های گرد به محل قفل می شوند و کمتر پخش می شوند.

 

 

 

 

ده پیشنهاد برای طراحی باغ با سنگ ریزه

5 - ترکیب فلز راه راه به همراه سنگ ریزه تیره باعث ایجاد یک فضای مدرن می شود. همانگونه که مشاهده می کنید، لبه های اطراف محوطه  بالا آمده و سنگ ریزه ها در داخل آن قرار گرفته اند که این کار باعث می شود در حین راه رفتن سنگ ریزه ها به بیرون نریزند.

 

 

 

 

 

 

ده پیشنهاد برای طراحی باغ با سنگ ریزه

6 - استفاده از سنگ فرش های بتنی رنگارنگ در کنار سنگ ریزه های رنگارنگ. اینجا، طراح از ترکیب دلپذیر و رنگارنگی از سنگ ریزه ها با دیگر مواد سخت برای بدست آوردن یک نمای منحصر به فرد استفاده کرده است. سنگ ریزه های با رنگ گرم در اطراف آتش دان به همراه سنگ فرش بتنی رنگ خاکستری، بنفش و سفید باعث ایجاد یک طبیعت چشم نواز شده است.

 

 

 

 

 

 

ده پیشنهاد برای طراحی باغ با سنگ ریزه

7 - سنگ با کنتراست بالا. ترکیب سنگ ریزه روشن با سنگ فرش تیره  یا برعکس یک منظره زیبا را در فضا سازی به وجود می آورد. این ترکیب می تواند در فضای سبز به سبک معاصر و گیاه کاری مینیمال بسیار مناسب باشد.

 

 

 

 

 

 

ده پیشنهاد برای طراحی باغ با سنگ ریزه

8 - استفاده از ورقه های فولادی در کنار سنگ ریزه. می توانید از ترکیب ورقه های فولادی در کنار سنگ ریزه های دارای طیف رنگی گرم و یا خنک برای ایجاد یک منظره صنعتی شیک استفاده کنید. در تصویر بالا از ورقه فولادی به عنوان دیواره باغچه و هم به عنوان لبه پله  استفاده شده است. زنگار قرمز-قهوه ای فولاد که با رنگ نقره ای سنگ ها در هم آمیخته شده،  نمای بسیار دلپذیری را به وجود آورده است.

 

 

 

 

 

 

 

ده پیشنهاد برای طراحی باغ با سنگ ریزه

9 - استفاده از سنگ تک رنگ در کنار سنگ ریزه. ترکیب سنگ ریزه های کرم رنگ و تخته های سنگ فرش ماسه رنگ برای ایجاد یک حیات با نمای مدیترانه ای بسیار مناسب است. یک سفال ساده در مرکز و  گلدان های سفالی که با علف های تزیینی آرایش شده اند طراحی را کامل کرده اند.

 

 

 

 

 

 

ده پیشنهاد برای طراحی باغ با سنگ ریزه

10 - استفاده از آجر در کنار سنگ ریزه. سنگ ریزه نخودی رنگ برای مدت ها جزء موادی بوده که برای مسیرهای باغ ها انتخاب می شدند، و مکمل مواد سنتی ساختمانی مثل آجر و سنگ می باشند و ترکیب سنگ های نخودی رنگ با محوطه هایی که دارای دیوارهای آجری می باشند هارمونی زیبایی را ایجاد می کند.

نکته:  سنگ ریزه ها در زیر پا احساس خوبی را القا می کنند اما کمی به اطراف هم پخش می شوند. برای کاهش حرکت شان، مسیر را حاشیه بندی کنید و سنگ ریزه را تا ارتفاع  1 تا 1.5 اینچ بر روی سطح بریزید.

 

 

 

 

 

 

 

مطالعه موارد زیر را به شما پیشنهاد می کنیم:

 

 

پنج مزیت راه پله های سنگی

معیارهای انتخاب سنگ ساختمانی

نکات کلیدی در طراحی حمام

چهار توصیه برای تزئین حمام و سرویس بهداشتی

هفت مزیت ساختمان های سنگی

تاثیر استفاده از سنگ تولید داخل بر محیط زیست

مُد در صنعت سنگ طی سال 2017 به کدام سو می رود؟

نیاز مبرم صنعت سنگ به تجارت الکترونیک
نما ساختمان با طراحی به سبک رمی

با کمترین هزینه چگونه بهترین خرید سنگ را انجام دهیم؟

سنگ خوب چه سنگی است؟

چه سنگی برای کف فرش مناسب است؟

چه سنگی برای نمای خارجی ساختمان مناسب است؟

 

 

 

 

 

با ارائه انتقادات و پیشنهادات خود ما را در بهبود عملکردمان راهنمایی کنید

  

کلیدواژه ها: ده ايده براي طراحي باغ با استفاده از سنگ ريزه