چهار توصیه برای تزئین حمام و سرویس بهداشتی

نوشته شده در : 1396/3/9 13:8 (385 نمایش)

حمام و دستشویی در بعضی از خانه‌ها تنها به عنوان فضایی کاربردی شناخته می‌شود که شایسته توجه و وقت گذاشتن نیست. با این وجود بهسازی اتاقی که هر روز مورد استفاده تمام اعضای خانواده قرار گرفته و تقریباً تمام مهمانان آن را می‌بینند می‌تواند برای این فضای فراموش‌شده بسیار مفید باشد.

شاید شما از تزئین دستشویی و حمام بدتان نمی‌آید اما نمی‌دانید چگونه سادگی آن را حفظ کرده و یا نمی‌توانید در مورد چگونگی این تزئین تصمیم بگیرید، مطلب زیر می‌تواند برایتان مفید باشد.

 

نکاتی درباره دکوراسیون

روش‌های متعددی برای آراستن حمام وجود دارد اما کار مشکل، انتخاب تنها یکی از این روش‌هاست.  اگر ایده شما شامل وسایل و خرده‌ریزها و دیگر وسایل گران‌قیمت تزئینی است، حتماً قبل از قرار دادن تمام اقلام مورد نظرتان در حمام و یل سرویس بهداشتی، به تناسب و ترکیبات ممکن این موارد فکر کنید.

 

چهار توصیه برای تزئین حمام و سرویس بهداشتی

 

ممکن است افزودن یک عنصر تزئینی از نظر شما بسیار عالی باشد، اما تناسب این شیء با مابقی وسایل حمام مانند آینه، قفسه داروها وتناسبی نداشته باشد.

یکی دیگر از اشتباهات رایج در تزئین حمام و دستشویی، استفاده از چند طرح و نقش مختلف است. برای مثال دیوارها دارای نقش و نگاری متفاوت از حوله‌ها و هر دو این‌ها متفاوت از پرده حمام و فرش هستند. چنین کاری تصویری مغشوش و عصبی‌ کننده به وجود می‌آورد.

 

چهار توصیه برای تزئین حمام و سرویس بهداشتی

 

بهترین راه، استفاده از حداکثر دو نقش متناسب از نظر رنگ و طرح می باشد. مثلاً طرح و نقش گل و گیاه و یا ماهی و یا بافت که بهتر است در حمام تنها از یکی از این الگوها استفاده نمایید و یا نهایتا ترکیبی از تنها دو الگو.

 

چند ایده موضوعی

شما می‌توانید برای ایجاد هماهنگی، حمام را هم مانند بقیه منزل تزئین کنید یا تمی را در نظر بگیرید که به کلی با فضای مابقی خانه متفاوت باشد. برای مثال، اگر به ساحل دریا علاقه دارید، می‌توانید دریا را موضوع تزئین حمام قرار دهید.

 

چهار توصیه برای تزئین حمام و سرویس بهداشتی

 

رنگ دیوارها را آبی روشن یا بژ-به رنگ ماسه- انتخاب کنید و برای تقویت موضوع یکی دو عکس به دیوار نصب کنید. نکته مهم این است که موضوع مورد نظر شما هرچه باشد، بهترین کار ساده و خنثی نگه‌داشتن رنگ کف، دیوارها و طاقچه‌هاست و در عوض باید از لوازم و خرده‌ریزهای تزئینی استفاده کرد. به‌این‌ترتیب اگر بخواهید پس از مدتی تم تزئینی حمام را تغییر دهید، خرج زیادی متحمل نخواهید شد.

 

فوق مدرن

برای کسانی که به وسایل مکانیکی و مدرن علاقه دارند، روش تزئین و تجهیز حمام با آخرین وسایل و تکنولوژی بسیار جالب خواهد بود. شیرهای مجهز به چشم الکترونیک، سر دوش‌های جالب و مانند این‌ها. انواع سر دوش‌ها از مدل‌های قابل تنظیم تا مدلهایی که دارای چند خروجی آب هستند و از دو یا چند جهت آبفشانی می‌کنند، در بازار موجود است.

 

چهار توصیه برای تزئین حمام و سرویس بهداشتی

 

شیرهای آب دارای چشم الکترونیک نیز از دسته مواردی هستند که واقعاً ارزش مخارج تهیه و نصب دارند و موجب صرفه‌جویی فراوان در آب می‌شوند.

 

چهار توصیه برای تزئین حمام و سرویس بهداشتی

 

آرام‌بخش

اگر سبک مورد علاقه شما به سمت آرامش و سادگی تمایل دارد، برای ایجاد فضایی متناسب با این روحیه باید حمام را با رنگ‌های روشن تزئین کنید. رنگ‌های روشن فضا را بزرگ‌تر نشان داده و موجب تقویت روحیه شخص می‌شوند. اگر به بوها حساسیت ندارید، در حمام از خوشبوکننده‌های طبیعی دارای اسانس لاوندر (اسطوخودوس)استفاده کنید.

 

چهار توصیه برای تزئین حمام و سرویس بهداشتی

 

بوی این گیاه بسیار آرام‌بخش بوده و انواع خوشبوکننده‌های آن به شکل‌های مختلف مانند شمع، ظروف تزئینی با محفظه‌ای برای اسانس، صابون ودر بازار موجود است. تزئیناتی با مواد طبیعی مانند چوب و سنگ و همچنین گیاهان سبز طبیعی یا مصنوعی نه گل‌های مصنوعی درشت قرمز و زرد- نیز به ایجاد فضایی آرام‌بخش کمک می‌کند.

 

سلیقه کودکانه

تزئین حمام و دستشویی به طوری که برای کودکان جذاب باشد، علاقه آنان به پاکیزگی و نظافت را تقویت می‌کند و در عین حال شادی و جذابیت خاصی به خانه می‌دهد. از فرزندانتان بپرسید که دیدن چه چیزی بیش از همه برایشان جالب است؛ مثلاً چه کتاب یا داستان خاص را دوست دارند؟ حیوانات و ماهی‌ها را می‌پسندند یا به جنگل علاقه دارند؟ یافتن مواد تزئینی-کاربردی مانند حوله، پرده حمام و جای صابون و مسواک با تم مورد علاقه کودکان کار مشکلی نیست.  برای تزئین دیوار حمام هم می‌توانید از توانایی خود در طراحی یا از تصاویر آماده استفاده کنید.

 

چهار توصیه برای تزئین حمام و سرویس بهداشتی

 

به یاد داشته باشید که تماشای چند کاتالوگ و مجله و همچنین گشت‌وگذار در فروشگاه‌ها می‌تواند نیروی خلاقیت شما را تحریک کرده و انتخاب‌های درست‌تری در مقابلتان قرار دهد. مهم‌ترین نکته این است که شما وسایلی را برای اتاقی می‌خرید که هر روز و به دفعات آن‌ها را می‌بینند، پس با دقت و توجه به سلیقه جمعی خانواده مواردی را انتخاب کنید که زود شما را دل‌زده نکرده و تا مدت‌ها برایتان جذاب باشند.

 

 

 

 

 

 

مطالعه موارد زیر را به شما پیشنهاد می کنیم:نکات کلیدی در طراحی حمام

سنگ خوب چه سنگی است؟

چه سنگی برای صفحه روی کابینت و اپن مناسب است؟

چه سنگی برای کف فرش مناسب است؟

چه سنگی برای فضای داخلی ساختمان مناسب است؟

چه سنگی برای نمای خارجی ساختمان مناسب است؟

چه سنگی برای درپوش دیوار محوطه مناسب است؟

 

کلیدواژه ها: چهار توصيه براي تزئين حمام و سرويس بهداشتي