مُد در صنعت سنگ طی سال 2017 به کدام سو می رود؟

نوشته شده در : 1396/3/4 22:37 (401 نمایش)

مُد در طراحی دکوراسیون ساختمان همانند دیگر صنایع به مرور زمان تغییر می کند و گروه دیجی سنگ بر خود لازم میداند که جهت اطلاع مخاطبین سایت خود از آخرین سلیقه های روز دنیا اقدام به ارائه گزارشی جامع از محتمل ترین پیش بینی های مُد سنگ در سال 2017 نماید.

به طور مثال میتوان گفت در آخرین طراحی های روز دنیا سلیقه طراحان، بیشتر به سمت برخی از جنبه های ویژه طبیعت مانند وقار، تعادل و زندگی رفته است.

در سال 2016 طراحان دکوراسیون و آرشیتکت ها با استفاده از ترکیب رنگ ها، شاهکارهای زیادی را در سراسر جهان ایجاد نمودند. در طی سالی که گذشت، متریال های با رنگ صورتی، زرد، سبز و انواع آبی با المان های احساسی و بیشتر انرژی زا و روحیه بخش بازار را فتح کرده بودند. در طرف دیگر رنگ های خنثی به ویژه سفید و خاکستری همچنان کار خود را که سادگی و تمیزی است، انجام می دادند. اکنون به نظر می رسد سلیقه آرشیتکت ها به طور قابل ملاحظه ای در حال تغییر به سوی سبک ارگانیک می باشد، در این سبک با رنگ های متالیک با درخشش بالا در کنار رنگ های ملایم، کانتراست خوبی ایجاد می شود و سبک طراحی به طور کلی به سوی الگوی های جانشین تمایل نشان میدهند.

این تغییر سبک در طراحی ساختمان در صنعت سنگ ساختمان نیز تاثیر گذار خواهد بود و انتظار می رود سنگ هاای با رنگ گرم بیشتر مورد استفاده قرار بگیرند، به ویژه سنگ هایی که مناسب برای دکور داخلی می باشند.

به علت استفاده فراوان از سنگ مرمر در طی سال های اخیر، انتظار می رود، این سنگ دیگر انتخاب اصلی برای طراحان نباشد و به همین علت سایر سنگ های طبیعی فرصت این را خواهند یافت تا بیشتر در بازار حضور داشته باشند به ویژه سنگ های گرانیت ، تراورتن و لایم استون. اما دقیقا مُد در صنعت سنگ ساختمان چه تغییری خواهد کرد؟ در ادامه این مقاله خواهید دید که پیش بینی های مد سنگ ساختمان در سال 2017 چه هستند.

 

 

 

 

یک - مُد طبیعت با ایجاد محیطی گرم

قدرت طبیعت در سال آینده توسط بسیاری از رنگ های سبز و گرم و طبیعی که بیشتر شامل قهوه ای ها، نارنجی ها و زردها است، به ساختمان ها باز خواهد گشت. استایل قرمز متمایل به قهوه ای (سفالی) دوباره به صحنه باز خواهد گشت که یادآور خاطرات طراحی در دهه 1980 میلادی می باشند. طرح هاای با خطوط برنزی بیشتر در کاشی ها و یا سنگ های با کاربرد خاص، برای استفاده در حمام و پروژه های طراحی خارجی مانند سنگ فرش های خیابان و منظره ها استفاده خواهند شد.

 

مد در صنعت سنگ

 

مد در صنعت سنگ

 

در مُد جدید که با الهام از طبیعت، آرشیتکت ها اقدام به طراحی دکوراسیون می کنند، با استفاده از سنگ های طبیعی این امر به راحتی امکان پذیر است، زیرا بسیاری از انواع سنگ، دارای رنگ های قهوه ای، زرد، سبز و قرمز هستند و این رنگ ها بیشترین رنگ های موجود در طبیعت هستند. همچنین این موضوع مهم را باید اشاره نمود، که سنگ های دارای طرح های خاص و عجیب و غریب بسیار مورد استقبال قرار خواهند گرفت، چرا که آنها یک الگوی مستقیم از طبیعت غیر قابل پیش بینی را به نمایش می گذارند.

 

 

 

 

 

 

دو - مُد روستیک مدرن با اولویت ایجاد تنوع

مُد روستیک مدرن که در سال های گذشته بسیار متداول بوده، و طرفداران وفادار خود را دارد، با ایجاد تنوع و پیچیدگی در طراحی، در طی سال جدید نیز همچنان مسیر خود را ادامه خواهد داد. در این مُد، از طیف گسترده ای از رنگ ها میتوان استفاده نمود از آن جمله میتوان به رنگ غروب آفتاب، صورتی کم رنگ، بنفش کم رنگ، زرد، سبز و بعضی از رنگ های آبی خاص اشاره نمود.

 

مد در صنعت سنگ

 

در این سبک از مُد، رنگ های براق متالیک و جواهر گونه مانند رنگ های زنده الماسی و طلایی و نقره ای بسیار مورد استفاده قرار میگیرند و از سویی دیگر ترکیب های کمتر مرسوم که دارای کانتراست های بالا می باشند نیز بیشتر رواج خواهند یافت و به خصوص در این مُد تنوع زیادی نیز وجود دارد.

 

 

 

 

 

سه - مُد آرامش خالص با ایجاد محیطی کاملا خنثی

یک ضرب المثل قدیمی هست که می گوید سادگی هرگز از مُد نمی افتد، طرح های دارای رنگ خنثی نیز در این روزها به سختی از مُد می افتند. در سال 2016 یکی از اصلی ترین مُدها در حول و حوش پیش زمینه های خنثی و بیشتر سفید، خاکستری و مقداری سیاه می چرخید. این سبک از طراحی باعث ایجاد یک فضای بسیار روشن در کنار پنجره ها و آینه ها می شود که به این علت برای ایجاد زیبایی بیشتر در این سبک، از کانتراست استفاده می شود، به خصوص استفاده از متریال با رنگ های سیاه و یا خاکستری.

 

مد در صنعت سنگ

 

مد در صنعت ساختمان

 

هدف اصلی در این مُد ایجاد احساس آزادی، وقار و آرامش در ذهن بیننده است با باقی ماندن این سبک از مُد انتظار می رود در صنعت سنگ های ساختمانی نیز سنگ مرمر همچنان پر فروش باقی بماند. البته در کنار سنگ مرمر گزینه های دیگری نیز برای اجرای این مُد وجود دارند، به طور مثال انواع مختلفی از سنگ های لایم استون با رنگ سفید و خاکستری وجود دارند که در پروژه هایی که قصد هزینه کردن زیاد نیست جایگزین های مناسبی به جای سنگ مرمر می باشند.

 

 

 

 

مد در صنعت سنگ

 

 

 

 

 

مطالعه موارد زیر را به شما پیشنهاد می کنیم:

 

 

چهار توصیه برای تزئین حمام و سرویس بهداشتی

یازده نکته از بازار سنگ امریکا

عراق بازار استراتژیک سنگ ایران

صادرات سنگ به روسیه

نیاز مبرم صنعت سنگ به تجارت الکترونیک

ایران بازنده بزرگ در بازار جهانی سنگ!!

با کمترین هزینه چگونه بهترین خرید سنگ را انجام دهیم؟

چهارمین تولید کننده سنگ ساختمانی جایگاه بیستم را در صادرات دارد

ایران بازنده بزرگ در بازار جهانی سنگ!!

با کمترین هزینه چگونه بهترین خرید سنگ را انجام دهیم؟

سنگ خوب چه سنگی است؟

چه سنگی برای کف فرش مناسب است؟

چه سنگی برای نمای خارجی ساختمان مناسب است؟


 

 

 

 

کلیدواژه ها: مُد در صنعت سنگ طي سال 2017 به کدام سو مي رود؟