با کمترین هزینه چگونه بهترین خرید سنگ را انجام دهیم؟

نوشته شده در : 1396/1/12 13:24 (267 نمایش)

پیش از اقدام به خرید سنگ حتماً می بایست به مکان و نحوه استفاده سنگ انتخاب نموده توجه داشت تا بتوان با کمترین هزینه بهترین خرید را انجام داد. موارد حائز اهمیت را در پاسخ به سوالات زیر میتوان یافت:

آیا سنگ در محیط داخلی استفاده می شود و یا در فضای خارجی؟

آیا سنگ پس از نصب در معرض رطوبت قرار می گیرد و یا خیر؟

آیا سنگ در معرض تردد روزانه افراد زیادی قرار می گیرد یا خیر؟

آیا سنگ پس از نصب در معرض مواد اسیدی قرار خواهد گرفت؟

آیا سنگ احتیاج به عملیات سطحی برای مقاوم سازی در برابر سر خوردن و لغزش دارد؟

آیا سنگ در معرض مواد شوینده قرار می گیرد؟

آیا سنگ در معرض حرارت مستقیم قرار می گیرد؟

آیا سنگ با توجه به طراحی دکور فضای مورد استفاده احتیاج به طرح و رنگ خاصی دارد؟

 

 

 

 

با کمترین هزینه بهترین سنگ را خریداری کنیم

 

برای رسیدن به پاسخ سوالات فوق می بایست به موارد زیر توجه داشت:

1- سنگ در فضای خانگی استفاده می شود و یا در فضای عمومی:

منظور از فضای عمومی، مکانی است که تردد افراد زیادی وجود دارد و در این حالت الزاماً احتیاج به سنگ با استحکام بالا می باشد. در تهیه سنگ کف پوش مناسب برای فضاهای عمومی نباید زیبایی فریبنده سنگ های آهکی باعث ایجاد اشتباه در انتخاب شود ولی از سنگ های آهکی برای دیواره های فضای عمومی میتوان استفاده نمود. علی رغم محدودیت های موجود در انتخاب سنگ برای فضای عمومی ولی در عوض گزینه های موجود برای خرید سنگ مورد نیاز در فضای خانگی بیشتر می باشند.

2- سنگ در فضای داخلی مورد استفاده قرار می گیرد و یا فضای خارجی:

برای انتخاب سنگ مناسب برای فضای خارجی اولین موضوعی که میبایست بدان توجه داشت مقاوت در برابر نور آفتاب و رطوبت می باشد و به خصوص در مورد سنگ هایی که برای کف پوش مورد استفاده قرار می گیرند این مورد اهمیت بیشتری نیز پیدا می کند. برای بررسی علمی نحوه کهنه شدن و دوام سنگ در برابر عوامل جوی از آزمونی به نام تبلور نمک استفاده می شود . یخ زدگی و برودت بر روی سنگ های کف پوش کار شده در فضای خارجی بیشترین تاثیر را می گذارند لذا سنگ های انتخابی برای کف پوش فضای آزاد در مناطق سرد سیر می بایست دارای بیشترین استحکام باشند.

3- الزامات موردنیاز برای پوشش نهایی سطح

برای انتخاب سنگ کف پوش در فضا های خاص که امکان سر خردن وجود دارد از همان ابتدا می بایست به نوع عملیات نهایی سطح، مانند تیشه زنی، مضرس کردن، سند بلاست کردن، آنتیک کاری و ....توجه داشت و سنگی را انتخاب نمود که بتواند خواسته های ما را در مرحله عملیات نهایی پوشش سطح تامین نماید. برخی از این پرداخت ها قابل اجرا بر روی تمامی انواع سنگ نمی باشند از آن جمله می توان به عملیات کوره ای کردن برای سنگ های آهکی نام برد.

4- طرح و رنگ سنگ

در هنگام خرید سنگ می بایست به طراحی انجام شده، نحوه نور پردازی و دیگر مصالحی که در کنار محل نصب سنگ قرار می گیرند و حتی فرهنگ منطقه توجه داشت و بسته به تمامی این موارد طرح و رنگ سنگ خود را انتخاب نمود. خوشبختانه ایران از لحاظ تنوع رنگ و طرح سنگ در جهان رتبه اول را دارد و با کمی جستجو امکان یافتن سنگی با طرح و رنگ دلخواه وجود دارد.

5- مشاهده سنگ در ابعاد بزرگ و تعداد انبوه

امکان دارد برای خرید سنگ به یک نمایشگاه سنگ مراجعه نمایید و تعدادی تایل سنگ برای معرفی به شما نمایش داده شود و شما را مجذوب خود نماید ولی اینکه آیا در پلاک های طولی بلند نیز این یکنواختی طیف رنگ وجود دارد و یا خیر و چون سنگ طبیعی ساخته طبیعت می باشد و نه تولید یک کارخانه پس می بایست انتظار بازی طرح ها و رنگ ها را با افزایش سطح سنگ داشت و این تغییرات ممکن است به سلیقه یک نفر زیبا و یا به سلیقه شخصی دیگر نا پسند باشد لذا پیش از خرید سنگ از فروشنده تقاضا کنید تا از سنگ های با ابعاد بزرگتر نیز بازدید نمایید.

6- بودجه در نظر گرفته برای خرید سنگ

این امر بدیهی­ ترین مورد برای انجام انتخاب در هر خریدی از جمله سنگ می باشد. با این حال باید گفت که تقریبا همیشه یک سنگ طبیعی برای هر بودجه وجود دارد.

 

 

مطالعه موارد زیر را به شما پیشنهاد می کنیم:

سنگ خوب چه سنگی است؟

چه سنگی برای صفحه روی کابینت و اپن مناسب است؟

چه سنگی برای کف فرش مناسب است؟

چه سنگی برای پلکان و پاگرد مناسب است؟

چه سنگی برای فضای داخلی ساختمان مناسب است؟

چه سنگی برای نمای خارجی ساختمان مناسب است؟

 

 

 

 

 

کلیدواژه ها: بهترين خريد سنگ