مشخصات سنگ مناسب برای ساختمان

نوشته شده توسط : DigiSang Admin در : 1396/1/12 13:20 (508 نمایش)

حتما شما نیز به دنبال خرید سنگ مناسب برای ساختمان خود هستید. ولی سنگ مناسب دارای چه خصوصیاتی است؟ کسانی که اولین بار برای خرید سنگ به بازار می روند و با هزار زحمت مبلغی را برای تکمیل پروژه ساختمانشان کنار گذاشته اند،خرید سنگ مناسب برایشان اهمیت زیادی دارد و این موضوع زمانی دارای اهمیت بیشتری می شود که درصد بالایی از هزینه ساخت را هزینه خرید و نصب سنگ شامل می شود. تصور کنید که با یک اشتباه ناچار به تعویض سنگ خریداری شده در حین نصب و یا با پرداخت مبالغ هنگفتی پس از نصب ناچار به ترمیم و یا تعویض آن شوید!!! در این نوشته سعی شده تا در وحله اول به مشخصات سنگ مناسب بپردازیم و در ادامه بهترین پیشنهاد را برای انتخاب سنگ مناسب برای هر قسمت از ساختمان ارائه کنیم و به اشتباهاتی که به وفور در بین خریداران سنگ در انتخاب سنگ رخ می- دهد اشاره می شود.

سنگ ساختمانی مناسب باید با شرایط آب و هوایی محیط سازگاری داشته تا دوام سازه را تضمین کند و در هنگام خرید به این موضوع باید توجه ویژه ای داشت. با یک انتخاب صحیح می توان ماندگاری، زیبایی و دوام سازه را افزایش داده و همچنین هزینه تعمیرات و بازسازی را در آینده  کاهش داد.

سنگ مناسب، باید فاقد هرگونه ترک، شیار، شکستگی و رگه‌های سست، پوسیدگی، خلل و فُرَج باشد. سنگ بدون ترک باید صدای شبیه به صدای شیشه بدهد برای آزمودن کیفیت سنگ توصیه می شود توسط یک جسم فلزی بر روی سنگ ضربه بزنید و اگر صدای شفاف شیشه داد این سنگ بدون ترک، پوسیدگی و... برای هدف شما مناسب می باشد.

 

سنگ خوب

 

سنگ خوب می بایست دارای مقاومت بالا در برابر جذب آب و تحمل بالایی در مقابل محیط‌های طبیعی، شیمیایی و سایش داشته باشد. بیشتر خریداران سنگ ساختمانی تنها به توصیه دیگران و صرفاً با توجه به زیبایی ظاهری آن اقدام به خرید می‌کنند و بسیار مشاهده شده که بعد از مدتی از خرید خود بسیار ناراضی بوده و باید توجه داشت که اگر خریداران به دنبال محصولی یکدست و یکنواخت و فاقد هرگونه اختلاف در بافت و رنگ در ظاهر محصول هستند نباید به دنبال خرید سنگ طبیعی باشند و گزینه های دیگری مانند سنگ مصنوعی، ام دی اف، سرامیک و دیگر مواد وجود دارند که ساخته دست بشر بوده و فاقد هر گونه اختلاف در رنگ و طرح می باشند ولی ذات سنگ طبیعی یک محصول با بافت و رنگ های طبیعی است، که زیبایی نهفته در دل طبیعت را در خود دارد و کسی که برای سازه خود سنگ طبیعی را انتخاب می نماید باید انتظار بازی طرح و رنگ را داشته باشد.

آیتم های  زیر در انتخاب سنگ مناسب به شما کمک می کنند:

وزن مخصوص:
سنگ هایی که وزن مخصوص آنها بیش از
1/8 گرم بر سانتیمتر مکعب است را جزع سنگ های سنگین وزن و سنگ هایی که وزن مخصوص آنها کمتر از این مقدار ‌باشد را جزع سنگ‌های سبک وزن دسته بندی می کنند.

مقاومت فشاری:

سنگ هایی که مقاومت فشاری آنها بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ مگا پاسکال است را جزع سنگ های سنگین و سنگ هایی که مقاومت فشاری آنها از ۴ تا ۲۰۰ مگا پاسکال است را جزع سنگهای سبک دسته بندی می کنند.

ضریب نرم‌شدگی:

اگر مقدار ضریب نرم شدگی بین 0/6 تا 1 باشد این سنگ برای استفاده در ساختمان سازی مناسب است.

 

 

مطالعه موارد زیر را به شما پیشنهاد می کنیم:

 

 

 

چهار توصیه برای تزئین حمام و سرویس بهداشتی

با کمترین هزینه چگونه بهترین خرید سنگ را انجام دهیم؟

چه سنگی برای صفحه روی کابینت و اپن مناسب است؟

چه سنگی برای کف فرش مناسب است؟

چه سنگی برای پلکان و پاگرد مناسب است؟

چه سنگی برای فضای داخلی ساختمان مناسب است؟

چه سنگی برای نمای خارجی ساختمان مناسب است؟

 

 

 

 

 

 

کلیدواژه ها: سنگ مناسب چه سنگي است؟