درباره ما

اکثر افراد دست اندرکار صنعت سنگ ساختمان اعم از توليد کنندگان و صادرکنندگان، به دليل عدم آشنايي از امکانات گسترده تجارت الکترونیک، عليرغم برخورداری ايران از منابع غني و کم نظير در زمينه سنگهای ساختماني، نتوانسته اند که بازاریابی مناسبی را انجام دهند و در بازار تجارت بین-المللی از برند سنگ ایران دفاع کنند، در نتیجه تا کنون سهم کشورمان از بازار تجارت جهانی سنگ تنها حدود یک درصد بوده و این در حالی است که سه درصد از معادن سنگ جهان در استان لرستان وجود دارند و دوازده درصد از سنگ تراورتن جهان در شهرستان محلات استخراج و در کل پانزده درصد از سنگ جهان در ایران در حال تولید و فرآوری می باشد.

در منطقه خاورمیانه، آسیای میانه و شمال آفریقا، کشور ایران در صادرات سنگ بیشترین قدمت را دارد، اما در سال‌های اخیر کشورهایی نظیر ترکیه، مصر و حتی تونس گوی سبقت را از کشور ما ربوده‌ و جایگاه برتری در تجارت جهانی سنگ بدست آورده‌اند.

در خاوردور کشورهایی چون اندونزی و مالزی با کمترین تنوع سنگ و کشورهای کره‌جنوبی و تایوان (بدون داشتن حتی یک معدن سنگ)، سهم بازار بزرگ‌تری نسبت به ایران در تجارت جهانی سنگ کسب نموده اند.

گروه دیجی سنگ با استفاده از امکانات دنیای دیجیتال آمده است تا به مردم کمک کند تا از هر نقطه از کشورمان ارزانترین سنگ دلخواه خود را بدون واسطه خریداری نموده و اطلاع از رویدادها، مزایدات، مناقصات و دسترسی آسان به منابع مواد اولیه را، به یک تجربه لذت بخش اینترنتی برای صاحبان معادن، فروشندگان ادوات، نمایشگاه داران سنگ، سنگبری ها و کارگران ماهر تبدیل کند. پرسنل گروه دیجی سنگ اعتقاد راسخ دارند که با خلاقیت و به کار گیری  آخرین متد روز تجارت الکترونیک (E-commerce)  میتوانند کشورمان را به جایگاه واقعی خود در بازار جهانی سنگ برسانند.

در بخش "بسپارید" سایت این امکان در نظر گرفته شده که فروشندگان سنگ شامل معدن داران، نمایشگاه داران (انبارداران)، سنگبری ها و شرکت های وارد کننده اقدام به معرفی خود و ثبت نوع سنگ قابل ارایه برای فروش نمایند همچنین علاوه بر آن، فروشندگان ادوات میتوانند اقدام به معرفی تجهیزات و خدمات خود در این بخش نمایند و افراد جویای کار در صنعت سنگ نیز جهت یافتن موقعیت کاری اطلاعات خود را ثبت می نمایند.

در بخش  "گوش به زنگ" افرادی که سنگ دلخواه و یا نیروی انسانی مد نظر خود را از بانک اطلاعات موجود نیافته اند درخواست خود را ثبت می کنند که به مرور زمان و با  گسترش بانک اطلاعات سامانه در صورت  یافتن مورد مذکور به آنها اطلاع رسانی می شود.

 سه بخش دیگر سایت شامل "دانشنامه"، " تازه ها"  و "تجارت بین الملل"  شامل اطلاعات کاربردی و مورد علاقه برای دست اندرکاران صنعت سنگ ساختمان می باشد. هدف از ارائه این مطالب، ارتقاع سطح علمی و دانش  فعالین صنعت سنگ و راهنمایی افرادی  است که برای اولین بار قصد خرید سنگ را دارند.

 

اما داستان لوگو ما:

این سبک از لوگو را مونوگرام می نامند، که برای طراحی آن از ترکیب ابتدای اسم ها استفاده می شود. "د" و "س"، ابتدای دو کلمه دیجی سنگ هستند. در شکل زیر مراحل طراحی مونوگرام  به صورت واضح تر نمایش داده شده است. تبدیل حروف به سطوح مربع در کنار هم قرار گرفته و رنگ انتخاب شده در طراحی همگی اجین شده با صنعت سنگ ساختمان می باشند.
 

 

دیجی سنگ 

و لوگو تایپ چطور طراحی شد؟

دنیای دیجیتال دارای ظرافت های منحصر به خود می باشد، سرعت، دقت بالا و...همگی باعث میشوند که دنیای دیجیتال همیشه همچون  یک خط نور رو به جلو در حال حرکت باشد، بنابراین در طراحی لوگو تایپ از فرم نازک برای قسمت اول لوگو (DIGI) استفاده کردیم و بر خلاف ماهیت دیجیتال، (SANG) دارای شخصیتی مستحکم، قوی، با ثبات و....می باشد که می بایست فرمی قوی داشته باشه. و حاصل آن شد....

 

دیجی سنگ